Плуване на летните олимпийски игри 2012 – 200 м свободен стил (мъже)
Дисциплината 200 м свободен стил при мъжете от плуването на летните олимпийски игри 2012 се проведе на 29 и 30 юли 2012 година в Олимпийския център за водни спортове.
200 м свободен стил (мъже) | ||||
XXX летни олимпийски игри | ||||
Информация | ||||
---|---|---|---|---|
Място на провеждане | Олимпийски център за водни спортове | |||
Времетраене | 29 юли (серии и полуфинали) 30 юли (финал) | |||
Състезатели | 33 от 29 страни | |||
Печелившо време | 1:43.14 | |||
Медалисти | ||||
Яник Аниел Франция | ||||
Сун Ян Китай | ||||
Тае-Хуан Парк Южна Корея | ||||
Поредица олимпийски срещи | ||||
|
Дисциплини в плуването на Летните олимпийски игри 2012 | ||||
---|---|---|---|---|
Свободен стил | ||||
50 м | мъже | жени | ||
100 м | мъже | жени | ||
200 м | мъже | жени | ||
400 м | мъже | жени | ||
800 м | жени | |||
1500 м | мъже | |||
Гръб | ||||
100 м | мъже | жени | ||
200 м | мъже | жени | ||
Бруст | ||||
100 м | мъже | жени | ||
200 м | мъже | жени | ||
Бътерфлай | ||||
100 м | мъже | жени | ||
200 м | мъже | жени | ||
Съчетано | ||||
200 м | мъже | жени | ||
400 м | мъже | жени | ||
Щафета свободен стил | ||||
4×100 м | мъже | жени | ||
4×200 м | мъже | жени | ||
Щафета съчетано | ||||
4×100 м | мъже | жени | ||
Маратон | ||||
10 км | мъже | жени |
Резултати
Серии
Място | Серия | Коридор | Име | Държава | Време | Бележки[1] |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 5 | 5 | Сун Ян | Китай | 1:46.24 | К |
2 | 5 | 4 | Раян Локти | САЩ | 1:46.45 | К |
3 | 6 | 4 | Яник Анел | Франция | 1:46.60 | К |
4 | 4 | 5 | Данила Изотов | Русия | 1:46.61 | К |
5 | 6 | 5 | Тае-Хуан Парк | Южна Корея | 1:46.79 | К |
6 | 4 | 2 | Робърт Ренуик | Великобритания | 1:46.86 | К |
7 | 6 | 2 | Кенрик Монк | Австралия | 1:46.94 | К |
8 | 5 | 3 | Рики Берънс | САЩ | 1:47.07 | К |
9 | 5 | 7 | Доминик Козма | Унгария | 1:47.18 | К |
10 | 4 | 4 | Паул Бидерман | Германия | 1:47.27 | К |
11 | 6 | 3 | Себастиан Фершурен | Холандия | 1:47.31 | К |
12 | 4 | 3 | Грегори Мале | Франция | 1:47.39 | К |
13 | 6 | 6 | Томас Фрейзър-Холмс | Австралия | 1:47.50 | К |
14 | 5 | 2 | Брет Фрейзър | Кайманови острови | 1:47.74 | К |
15 | 6 | 7 | Артьом Лобузов | Русия | 1:47.91 | К |
16 | 4 | 6 | Доминик Майхтри | Швейцария | 1:47.97 | К |
17 | 3 | 3 | Блейк Уорсли | Канада | 1:48.14 | |
18 | 6 | 1 | Матю Стенли | Нова Зеландия | 1:48.19 | |
19 | 4 | 1 | Юън Лойд | Великобритания | 1:48.52 | |
20 | 6 | 8 | Шон Фрейзър | Кайманови острови | 1:48.53 | |
21 | 3 | 4 | Нимрод Шапира Бар-Ор | Израел | 1:48.60 | |
22 | 3 | 5 | Кристиян Кинтеро Валеро | Венецуела | 1:48.71 | |
23 | 5 | 6 | Ли Юнки | Китай | 1:48.72 | |
24 | 4 | 7 | Клеменс Рап | Германия | 1:48.75 | |
25 | 3 | 7 | Глен Сърджлус | Белгия | 1:48.77 | |
26 | 5 | 8 | Бенджамин Хокин | Парагвай | 1:48.91 | |
27 | 3 | 2 | Давид Брандъл | Австрия | 1:49.00 | |
27 | 5 | 1 | Дион Дреесенс | Холандия | 1:49.00 | |
29 | 4 | 8 | Марко Белоти | Италия | 1:49.14 | |
30 | 3 | 6 | Ахмед Матхлоутхи | Тунис | 1:49.68 | |
31 | 2 | 5 | Матиас Коски | Финландия | 1:49.84 | |
32 | 2 | 4 | Радован Силески | Сърбия | 1:51.40 | |
33 | 2 | 2 | Марио Монтоя | } Коста Рика | 1:51.66 | |
34 | 2 | 3 | Себастиян Янсен Мадико | Перу | 1:52.36 | |
35 | 3 | 8 | Тиаго Венансио | Португалия | 1:52.36 | |
36 | 2 | 6 | Джеси Лакуна | Филипини | 1:52.91 | |
37 | 1 | 4 | Николас Шваб | Дом. република | 1:53.41 | |
38 | 2 | 7 | Раул Мартинес Коломер | Пуерто Рико | 1:54.23 | |
39 | 1 | 5 | Жил Марке | Мавриций | 1:58.91 | |
40 | 1 | 3 | Андерсон Лим | Бруней | 2:02.26 | |
3 | 1 | Мадс Глаеснер | Дания | НС |
Полуфинали
Полуфинал 1
Място | Коридор | Име | Държава | Време | Забележка |
---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | Паул Бидерман | Германия | 1:46.10 | К |
2 | 4 | Раян Локти | САЩ | 1:46.31 | К |
3 | 3 | Робърт Ренуик | Великобритания | 1:46.65 | К |
3 | 5 | Данила Изотов | Русия | 1:46.65 | К |
5 | 6 | Рики Берънс | САЩ | 1:46.87 | |
6 | 1 | Брет Фрейзър | Кайманови острови | 1:47.01 | |
7 | 7 | Грегори Мале | Франция | 1:47.56 | |
8 | 8 | Доминик Майхтри | Швейцария | 1:48.25 |
Полуфинал 2
Място | Коридор | Име | Държава | Време | Забележка |
---|---|---|---|---|---|
1 | 4 | Сун Ян | Китай | 1:45.61 | К |
2 | 5 | Яник Анел | Франция | 1:45.84 | К |
3 | 3 | Тае-Хуан Парк | Южна Корея | 1:46.02 | К |
4 | 1 | Томас Фрейзър-Холмс | Австралия | 1:46.80 | К |
5 | 2 | Доминик Козма | Унгария | 1:46.93 | |
6 | 7 | Себастиан Фершурен | Холандия | 1:46.95 | |
7 | 6 | Кенрик Монк | Австралия | 1:47.38 | |
8 | 8 | Артьом Лобузов | Русия | 1:48.26 |
Финал
No. | Коридор | Име | Националност | Време | Бележки |
---|---|---|---|---|---|
5 | Яник Аниел | Франция | 1:43.14 | НР | |
4 | Сун Ян | Китай | 1:44.93 | ||
3 | Тае-Хуан Парк | Южна Корея | 1:44.93 | ||
4 | 2 | Раян Локти | САЩ | 1:45.04 | |
5 | 6 | Пол Бидерман | Германия | 1:45.53 | |
6 | 1 | Роби Ренуик | Великобритания | 1:46.53 | |
7 | 8 | Томас Фрейзър-Холмс | Австралия | 1:46.93 | |
8 | 7 | Данила Изотов | Русия | 1:47.75 |
Източници
🔥 Top keywords: Начална страницаHell's Kitchen БългарияКъщата с маймункатаЕргенътНова КаледонияСпециални:ТърсенеПавел VIСловакияРоберт ФицоКъщата с ягодитеДен на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовностБългарияСписък на страните по телефонен кодРобърт ГрейСикстинска капелаБергамотИстория на телевизията в БългарияБузовградПФК „Ботев“ (Пловдив)Дяволското гърло (сериал)Виктор АнгеловПарламентарни избори в България (2024)24 майРегистрационен номер на МПС (България)Специални:Последни промениЧервен брег16 майСофияХристо БотевКолю ФичетоВладимир ЗомбориСтиви УондърКирил и МетодийIl VoloКоклюшГеорги АспаруховПаронимСтоян КамбаревНационална купа на България по футбол