Houston Film Critics Society Awards 2008
ročník Houston Film Critics Society Awards
2. ročník předávání cen organizace Houston Film Critics Society se konal dne 17. prosince 2008.
Houston Film Critics Society Awards 2008 | |
---|---|
Informace | |
Místo konání | Museum of Fine Arts, Houston, Texas, Spojené státy americké |
Datum | 17. prosince 2008 |
Nejlepší počin | |
Film | Podivuhodný případ Benjamina Buttona |
Nejlepší herecký výkon | |
herečka | Anne Hathawayová — Rachel se vdává |
herec | Sean Penn – Milk |
◄ 2007 | 2009 ► |
Vítězové a nominovaní
Nejlepší film
Podivuhodný případ Benjamina Buttona
Nejlepší cizojazyčný film
Mongol - Čingischán – Kazachstán
- Ch Guevara – Španělsko
- Gomora – Itálie
- Tak dlouho tě miluji – Francie
- Ať vejde ten pravý – Švédsko
Nejlepší režisér
Danny Boyle – Milionář z chatrče
- Ron Howard – Duel Frost/Nixon
- David Fincher – Podivuhodný případ Benjamina Buttona
- Christopher Nolan – Temný rytíř
- Gus Van Sant – Milk
Nejlepší scénář
Simon Beaufoy – Milionář z chatrče
- Eric Roth a Robin Swicord – Podivuhodný případ Bejamina Buttona
- John Patrick Shanley – Pochyby
- Christopher Nolan a Jonathan Nolan – Temný rytíř
- Dustin Lance Black – Milk
Nejlepší herec v hlavní roli
Sean Penn – Milk jako Harvey Milk
- Richard Jenkins – Nezvaný host jako Walter Vale
- Leonardo DiCaprio – Nouzový východ jako Frank Wheeler
- Frank Langella – Duel Frost/Nixon jako Richard Nixon
- Brad Pitt – Podivuhodný případ Benjamina Buttona jako Benjamin Button
- Mickey Rourke – Wrestler jako Randy “The Ram” Robinson
Nejlepší herečka v hlavní roli
Anne Hathawayová – Rachel se vdává jako Kym Buchman
- Cate Blanchettová – Podivuhodný případ Benjamina Buttona jako Daisy Fuller
- Angelina Jolie – Výměna jako Christine Collins
- Melissa Leo – Zamrzlá řeka jako Ray Eddy
- Meryl Streepová – Pochyby jako sestra Aloysius Beauvier
- Kate Winsletová – Nouzový východ jako April Wheeler
Nejlepší herec ve vedlejší roli
Heath Ledger – Temný rytíř jako Joker
- Robert Downey, Jr. – Tropická bouře jako Kirk Lazarus
- Josh Brolin – Milk jako Dan White
- Tom Cruise – Tropická bouře jako Kirk Lazarus
- Brad Pitt – Po přečtení spalte jako Chad Feldheimer
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
Viola Davis – Pochyby jako paní Millerová
- Amy Adamsová – Pochyby jako sestra James
- Marisa Tomei – Wrestler jako Pam / Cassidy
- Penélope Cruzová – Vicky Cristina Barcelona jako María Elena
- Taraji P. Henson – Podivuhodný případ Benjamina Buttona jako Queenie
Nejlepší obsazení
Nejlepší animovaný film
Nejlepší kamera
Claudio Miranda – Podivuhodný případ Benjamina Buttona
- Wally Pfister – Temný rytíř
- Harris Savides – Milk
- Roger Deakins – Nouzový východ
- Anthony Dod Mantle – Milionář z chatrče
Nejlepší dokument
- Větší, silnější, rychlejší
- Gonzo: The Life and Work of Dr. Hunter S. Thompson
- Světová krize: Co nás čeká?
- Standard Operating Procedure
- Mladí srdcem
Nejlepší skladatel
Terence Blanchard – Buffalo Soldiers: Odvaha a přátelství
- Allah Rakkha Rahman – Milionář z chatrče
- Alexandre Desplat – Podivuhodný případ Bejamina Buttona
- James Newton Howard a Hans Zimmer – Temný rytíř
- Thomas Newman – Nouzový východ
Nejlepší skladba
„Down to Earth“ – Peter Gabriel – VALL-I
- „Another Way to Die“ – Alicia Keys a Jack White – Quantum of Solace
- „I Thought I Lost You“ – Miley Cyrusová a John Travolta – Bolt – pes pro každý případ
- „Jai Ho!“ – Sukhwinder Singh – Milionář z chatrče
- „Rock Me Sexy Jesus“ – Ralph Sall – Hamlet na kvadrát
- „The Wrestler“ – Bruce Springsteen – Wrestler
🔥 Top keywords: Hlavní stranaRobert FicoSpeciální:HledáníVlastimil HarapesJuraj CintulaMistrovství světa v ledním hokeji 2024Elena StrupkováAtentát na Roberta FicaMistrovství světa v ledním hokejiNová KaledonieSvetlana FicováRadko GudasPeter PellegriniJosef TopolMistrovství světa v ledním hokeji 2023Alexander SalákTomáš HanusRobert KaliňákSpeciální:Poslední změnyVražda Jána Kuciaka a Martiny KušnírovéDagmar KřížkováPrezidentské volby na Slovensku 2024Zdeňka Žádníková-VolencováSurvivor Česko & Slovensko: Titáni vs. LovciÚtok na Václava Klause v ChrastavěČeská hokejová reprezentaceČeskoMatúš Šutaj EštokMarek ŽeníšekJakub VoráčekZuzana ČaputováHandlováFilip TopolMistrovství světa v ledním hokeji 2022Mistrovství světa v ledním hokeji 2025Pryskyřník prudkýRammsteinKarel IV.Štědřenec odvislý