VM i padling 2001
VM i padling 2001 (verdensmesterskapet i padling) ble arrangert i Poznań i Polen i 2001.
VM i padling 2001 | |||
---|---|---|---|
Generell informasjon | |||
Idrettsgren | Padling | ||
Arrangør | International Canoe Federation | ||
Vertsby | Poznań | ||
Vertsland | Polen | ||
Arena(er) | Poznań | ||
Dato | 2001 | ||
Utgavenummer | 31 |
Medaljevinnere
Menn
Ikke-olympiske øvelser
Kano
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
C-1 200 m | Dmitriy Sablin (UKR) | Maxim Opalev (RUS) | Michał Śliwiński (POL) | |||
C-1 500 m | Maxim Opalev (RUS) | György Kolonics (HUN) | Andreas Dittmer (GER) | |||
C-1 1000 m | Andreas Dittmer (GER) | Martin Doktor (CZE) | György Kolonics (HUN) | |||
C-2 200 m | Polen Paweł Baraszkiewicz Daniel Jędraszko | Romania Ionel Averian Mikhail Vartolemei | Cuba Ibrahim Rojas Leobaldo Pereira | |||
C-2 500 m | Cuba Ibrahim Rojas Leobaldo Pereira | Polen Daniel Jędraszko Paweł Baraszkiewicz | Romania Mitică Pricop Florian Popescu | |||
C-2 1000 m | Polen Marcin Kobierski Michał Śliwiński | Spania José Alfredo Bea David Mascató | Cuba Ibrahim Rojas Leobaldo Pereira | |||
C-4 200 m | Ungarn György Zala György Kozmann Béla Belicza Gábor Ivan | Tsjekkia Petr Netušil Jan Břečka Petr Fuksa Karel Kožíšek | Russland Aleksandr Kovalyov Aleksandr Kostoglod Vladislav Polozounov Maxim Opalev | |||
C-4 500 m | Romania Iosif Anisim Florin Popescu Mikhail Vartolemei Ionel Averian | Ungarn György Zala György Kozmann Béla Belicza Gábor Ivan | Russland Roman Krugylakov Konstantin Fomichev Vladimir Ladocha Aleksey Volkonskiy | |||
C-4 1000 m | Ungarn György Zala György Kozmann Béla Belicza Gábor Ivan | Belarus Ivan Skovorodkin Aleksandr Bagdanovich Aleksandr Kurlandchik Aleksandr Zhukovskiy | Romania Iosif Anisim Chirac Marcov Ionel Averian Mikhail Vartolemei |
Kajakk
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
K-1 200 m | Ronald Rauhe (GER) | Oleskey Slivinskiy (UKR) | Anton Ryakhov (UZB) | |||
K-1 500 m | Ákos Verecki (HUN) | Anton Ryakhov (UZB) | Javier Correa (ARG) | |||
K-1 1000 m | Babak Amir-Tahmasseb (FRA) | Javier Correa (ARG) | Lutz Liwowski (GER) | |||
K-2 200 m | Litauen Alvydas Duonėla Egidijus Balčiūnas | Tyskland Ronald Rauhe Tim Wieskötter | Ukraina Mykola Zaichenkov Mykhaylo Luchnik | |||
K-2 500 m | Tyskland Ronald Rauhe Tim Wieskötter | Litauen Alvydas Duonėla Egidijus Balčiūnas | Sverige Markus Oscarsson Henrik Nilsson | |||
K-2 1000 m | Norge Eirik Verås Larsen Nils Fjeldheim | Ungarn Krisztián Bártfai Krisztián Veréb | Tyskland Marc Westphalen Marco Herszel | |||
K-4 200 m | Ungarn Gyula Kajner Vince Fehérvári István Beé Róbert Hegedűs | Russland Roman Zaroubin Aleksandr Ivannik Denys Tourtchenkov Andrey Tissin | Ukraina Oleskey Slivinskiy Mykola Zaichenkov Mykhaylo Luchnik Boris Markin | |||
K-4 500 m | Russland Roman Zaroubin Aleksandr Ivannik Denys Tourtchenkov Andrey Tissin | Romania Vasile Curuzan Marian Babin Geza Magyar Romică Şerban | Slovakia Richard Riszdorfer Michal Riszdorfer Erik Vlček Juraj Bača | |||
K-4 1000 m | Tyskland Andreas Ihle Mark Zabel Björn Bach Stefan Ulm | Ungarn Zoltán Kammerer Botond Storcz Roland Kökény Gábor Horváth | Russland Roman Zaroubin Aleksandr Ivannik Denys Tourtchenkov Oleg Gorobiy |
Kvinner
Ikke-olympiske øvelser
Kajakk
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
K-1 200 m | Karen Furneaux (CAN) | Elżbieta Urbańczyk (POL) | Szilvia Szabó (HUN) | |||
K-1 500 m | Josefa Idem (ITA) | Katrin Borchert (AUS) | Katalin Kovács (HUN) | |||
K-1 1000 m | Josefa Idem (ITA) | Katrin Wagner (GER) | Katrin Borchert (AUS) | |||
K-2 200 m | Spania Izaskun Aramburu Sonia Molanes | Polen Beata Sokołowska Aneta Pastuszka | Ungarn Kinga Dékány Erzsébet Viski | |||
K-2 500 m | Ungarn Szilvia Szabó Kinga Bóta | Polen Beata Sokołowska Aneta Pastuszka | Spania Sonia Molanes Beatriz Manchón | |||
K-2 1000 m | Tyskland Manuela Mucke Nadine Opgen-Rhein | Australia Katrin Borchert Katrin Kieseler | Spania Beatriz Manchón Sonia Molanes | |||
K-4 200 m | Ungarn Kinga Dékány Krisztina Fazekas Erzsébet Viski Katalin Kovács | Spania Maria Teresa Portela Maria Garcia Belen Sánchez Ana María Penas | Polen Karolina Sadalska Aneta Pastuszka Dorota Kuczkowska Joanna Skowroń | |||
K-4 500 m | Ungarn Katalin Kovács Szilvia Szabó Kinga Bóta Erzsébet Viski | Tyskland Manuela Mucke Katrin Wagner Anett Schuck Nadine Opgen-Rhein | Spania Maria Garcia Belen Sánchez Maria Teresa Portela Ana María Penas | |||
K-4 1000 m | Ungarn Kinga Dékány Szilvia Szabó Erzsébet Viski Kinga Bóta | Polen Karolina Sadalska Aneta Białkowska Dorota Kuczkowska Joanna Skowroń | Ukraina Hanna Balabanova Nataliya Feklisova Inna Osypenko Tetyana Semykina |
Referanser
- ICF medalists for Olympic and World Championships - Part 1: flatwater (now sprint): 1936-2007.
- ICF medalists for Olympic and World Championships - Part 2: rest of flatwater (now sprint) and remaining canoeing disciplines: 1936-2007.
🔥 Top keywords: Portal:ForsideOrderud-sakenKristin KirkemoVeronica OrderudEM i fotball 2024Per Kristian OrderudLars GrønnerødSpesial:SøkAnne Orderud PaustRomelu LukakuDag Erik PedersenKylian MbappéPer PaustEuropamesterskapet i fotball for mennTete LidbomDidier DeschampsFrankrikes herrelandslag i fotballAntoine GriezmannTore SandbergEM i fotball 2021SlovakiaRalf RangnickN’Golo KantéSankthansÅge HareideKristoffer LøkbergFil:Félix Romero Mengíbar.jpgFil:Mujinga Kambundji Birmingham 2018.jpgVerdensmesterskapet i fotball for mennBelgias herrelandslag i fotballMarko ArnautovićØsterrikes herrelandslag i fotballListe over europamestere i fotball for mennNorgeOlivier GiroudVM i fotball 2022Spesial:Siste endringerVM i fotball 2026Cristiano Ronaldo