Азербайджан на літніх Олімпійських іграх 1996
спортивна делегація
На літніх Олімпійських іграх 1996 року в Атланті Азербайджан вперше взяв участь як незалежна держава. Раніше азербайджанські атлети змагалися у складі команди Радянського Союзу на Олімпійських іграх з 1952 по 1988 рік, а після розпаду Радянського Союзу, Азербайджан був частиною єдиної команди на Олімпіаді 1992 року. Країну представляли 23 спортсмени (20 чоловіків і три жінки) у 9 видах спорту: легка атлетика, бокс, стрибки у воду, фехтування, дзюдо, стрільба, плавання, важка атлетика і боротьба. Прапороносцем на церемонії відкриття Олімпійських ігор став дзюдоїст Назім Гусейнов.
Азербайджан на Олімпійських іграх | ||||
Код МОК: | AZE | |||
НОК: | Національний олімпійський комітет Азербайджану | |||
Олімпійські ігри в Атланті | ||||
Спортсмени | 23 у 9 видах спорту | |||
Прапороносець | Назім Гусейнов | |||
Медалі Місце: 61 | Золото 0 | Срібло 1 | Бронза 0 | Всього 1 |
Участь у літніх Олімпійських іграх | ||||
1996 • 2000 • 2004 • 2008 • 2012 • 2016 • 2020 | ||||
Участь у зимових Олімпійських іграх | ||||
1998 • 2002 • 2006 • 2010 • 2014 • 2018 • 2022 | ||||
Див. також | ||||
Азербайджанські атлети здобули одну срібну медаль з боротьби. Збірна Азербайджану зайняла 61 неофіційне загальнокомандне місце.
Медалісти
Медаль | Спортсмен | Вид спорту | Змагання | Дата |
---|---|---|---|---|
Срібло | Намік Абдуллаєв | Боротьба | −55 кг |
Учасники
Вид спорту | Чоловіки | Жінки | Всього |
---|---|---|---|
Легка атлетика | 3 | 1 | 4 |
Бокс | 2 | 0 | 2 |
Стрибки у воду | 1 | 0 | 1 |
Фехтування | 1 | 0 | 1 |
Дзюдо | 1 | 1 | 0 |
Стрільба | 1 | 1 | 2 |
Плавання | 1 | 0 | 1 |
Важка атлетика | 2 | 0 | 0 |
Боротьба | 8 | 0 | 0 |
Разом | 20 | 3 | 23 |
Бокс
Спортсмен | Категорія | 1/32 | 1/16 | Четвертьфінал | Півфінал | Фінал | Місце |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Суперник Результат | Суперник Результат | Суперник Результат | Суперник Результат | Суперник Результат | |||
Ільхам Керімов | до 81 кг | Ісмаель Коне (SWE) L 3–22 | не пройшов | 17 | |||
Адалят Мамедов | понад 91 кг | Петр Горачек (CZE) W RSC2 | Жозе Блокус (FRA) W RSC1 | Дункан Доківарі (NGR) L RSC3 | не пройшов | 8 |
Боротьба
- Чоловіки
- Вільна боротьба
Спортсмен | Категорія | Раунд 1 | Раунд 2 | Раунд 3 | Раунд 4 | Раунд 5 | Раунд 6 | Фінал | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Суперник Результат | Суперник Результат | Суперник Результат | Суперник Результат | Суперник Результат | Суперник Результат | Суперник Результат | Місце | ||
Намік Абдуллаєв | −52 кг | Лу Росселлі (USA) W 3–0 | Гідео Сасаяма (JPN) W 11–0 | Адхам Ачилов (UZB) W 4–0 | Голамреза Могаммаді (IRI) W 4–0 | Bye | Валентин Йорданов (BUL) L 3–4 | ||
Аріф Абдуллаєв | −57 кг | Мохаммад Талаей (IRI) L 1–4 | Асланбек Фідаров (UKR) W 11–0 | Назім Аліджанов (MDA) W 4–3 | Гарун Доган (TUR) L 1–3 | не пройшов | 10 | ||
Ельшад Аллахвердієв | −68 кг | Янош Форіс (HUN) W 3–0 | Хванг Сан Го (KOR) L 3–5 | Кюлло Кеів (EST) L 1–5 | не пройшов | 14 | |||
Магомедсалам Гаджієв | −74 кг | Пак Чан Сун (KOR) L 4–1 | Магомед Куруглієв (KAZ) W 4–0 | Арпад Ріттер (HUN) W 3–2 | Альберто Родрігес (CUB) W 6–2 | Александер Ляйпольд (GER) L 0–3 | не пройшов | Віктор Пейков (GER) L WO | 8 |
Могамед Ібрагімов | −82 кг | Магомед Куруглієв (KAZ) L 1–4 | Олександр Савко (KAZ) W 5–0 | Ніколае Гіта (ROM) W 5–3 | Автанділ Гоголішвілі (GEO) W 6–4 | Лес Гатчес (USA) W 3–2 | Амір Реза Хадем (IRI) L 0–3 | Магомед Куруглієв (KAZ) W WO | 5 |
Давуд Магомедов | −100 кг | Аббас Джадіді (IRI) L 0–4 | Шкелькім Тропліні (ALB) W 10–0 | Арават Сабєєв (GER) L 1–3 | не пройшов | 11 |
- Греко-римська боротьба
Спортсмен | Категорія | Раунд 1 | Раунд 2 | Раунд 3 | Раунд 4 | Раунд 5 | Раунд 6 | Фінал | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Суперник Результат | Суперник Результат | Суперник Результат | Суперник Результат | Суперник Результат | Суперник Результат | Суперник Результат | Місце | ||
Тагір Загідов | −48 кг | Олег Кучеренко (GER) L 0–10 | Абдулла Аль-Ізані (IRI) W 11–0 | Франческо Константіно (ITA) L 0–5 | не пройшов | 14 | |||
Вілаєт Агаєв | −57 кг | Шен Цзетянь (CHN) L 4–5 | Станіслав Павловскі (POL) W 4–3 | Агасі Манукян (POL) W 7–2 | Луїс Сарміенто (CHN) L 0–1 | не пройшов | 10 |
Важка атлетика
Спортсмен | Дисципліна | Ривок | Поштовх | Разом | Місце | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Результат | Місце | Результат | Місце | ||||
Асіф Меліков | до 59 кг, чоловіки | — | не фінішував | — | — | — | — |
Ісраел Мілітосян | до 70 кг, чоловіки | 152.5 | 6 | 182.5 | 6 | 335.0 | 6 |
Дзюдо
Спортсмен | Категорія | 1/32 | 1/16 | Четвертьфінал | Півфінал | Фінал | Місце | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Суперник Результат | Суперник Результат | Суперник Результат | Суперник Результат | Суперник Результат | |||||||
Назім Гусейнов | до 60 кг, чоловіки | Хохе Ленсіна (ARG) W | Рікардо Акунья (MEX) L | не пройшов | |||||||
Зульфія Гусейнова | до 56 кг, жінки | Bye | Ісабель Фернандес (ESP) L | не пройшов |
Легка атлетика
Спортсмен | Дисципліна | Гіт/Кваліфікація | Чвертьфінал | Півфінал | Фінал | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Результат | Місце | Результат | Місце | Результат | Місце | Результат | Місце | ||
Аріф Ахундов | 100 м, чоловіки | 11.11 | 7 | не пройшов | |||||
Васіф Асадов | потрійний стрибок, чоловіки | 16.21 | 27 | Bye | не пройшов | ||||
Олексій Фатьянов | 16.14 | 31 | Bye | не пройшов | |||||
Ельвіра Джаббарова | 100 м, жінки | 11.96 | 8 | не пройшла |
Стрибки у воду
Спортсмен | Дисципліна | Кваліфікація | Півфінал | Фінал | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Бали | Місце | Бали | Місце | Бали | Місце | ||
Емін Джебраїлов | вишка, 10 метрів (чоловіки) | 294.93 | 27 | не пройшов |
Стрільба
Спортсмен | Дисципліна | Кваліфікація | Фінал | ||
---|---|---|---|---|---|
Бали | Місце | Бали | Місце | ||
Валерій Тимохін | скит (чоловіки) | 116 | 38 | не пройшов | |
Ірада Ашумова | пневматичний пістолет, 10 м (жінки) | 381 | 10 | не пройшла | |
пістолет, 25 м (жінки) | 576 | 15 | не пройшла |
Фехтування
Спортсмен | Дисципліна | 1/32 | 1/16 | Чвертьфінал | Півфінал | Фінал | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Суперник Результат | Суперник Результат | Суперник Результат | Суперник Результат | Суперник Результат | Суперник Результат | Місце | |
Ельхан Маммедов | індивідуальна шабля, чоловіки | Володимир Калюжний (UKR) L 5–15 | не пройшов | 40 |
Посилання
- Official Olympic Reports [Архівовано 4 лютого 2012 у Wayback Machine.]
- International Olympic Committee results database [Архівовано 21 серпня 2011 у WebCite]
Це незавершена стаття про Олімпійські ігри. Ви можете допомогти проєкту, виправивши або дописавши її. |
🔥 Top keywords: Головна сторінкаФайл:XHamster logo.svgДень вишиванкиPorno for PyrosСпеціальна:ПошукВишиванкаЮрай ЦинтулаНова КаледоніяВовчанськУсик Олександр ОлександровичТайсон Ф'юріУкраїнаТериторіальний центр комплектування та соціальної підтримкиФайл:XVideos logo.svgРоберт ФіцоYouTubeБудинок «Слово»Nemo (співак)МіГ-31БріджертониВійськово-облікова спеціальністьПісенний конкурс Євробачення 2024Всесвітній день вишиванкиТайсон Ф'юрі — Олександр УсикНебінарний гендерБудинок «Слово» (фільм, 2021)Микола ХвильовийFacebook125-та окрема бригада територіальної оборони (Україна)Шевченко Тарас ГригоровичПриродні заповідники УкраїниТварини Червоної книги УкраїниРосійське вторгнення в Україну (з 2022)Марко ВовчокСкуфЛеся УкраїнкаРослини Червоної книги УкраїниРозстріляне відродженняВійськові звання України