Dánia az 1964. évi nyári olimpiai játékokon
nemzeti eredmények a XVIII. nyári olimpiai játékokon
Dánia a japán Tokióban megrendezett 1964. évi nyári olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az országot az olimpián 10 sportágban 60 sportoló képviselte, akik összesen 6 érmet szereztek.
Dánia az olimpiai játékokon | |||||
Dánia zászlaja | |||||
NOB-országkód: DEN | |||||
OOB | Dán Nemzeti Olimpiai Bizottság és Sportszövetség | ||||
Honlap | Hivatalos honlap | ||||
1964. évi nyári olimpiai játékok Tokió | |||||
Versenyzők | 60 fő 10 sportágban | ||||
Zászlóvivő | |||||
Nyitóünnepség | Henning Wind | ||||
Érmek 18. helyezés |
| ||||
Dánia az olimpiai játékokon | |||||
Nyári olimpiai játékok: | |||||
Téli olimpiai játékok: | |||||
Nem hivatalos olimpiai játékok:
|
Érmesek
Érem | Versenyző | Sportág | Versenyszám |
---|---|---|---|
Arany | John Hansen Bjørn Hasløv Kurt Helmudt Erik Petersen | Evezés | Férfi kormányos nélküli négyes |
Arany | Christian von Bülow Ole Poulsen | Ole BerntsenVitorlázás | Sárkányhajó |
Ezüst | Kjell Rodian | Kerékpározás | Férfi mezőnyverseny |
Bronz | John Sørensen | Peer NielsenKajak-kenu | Férfi kenu kettes 1000 m |
Bronz | Preben Isaksson | Kerékpározás | Férfi egyéni üldözőverseny |
Bronz | Henning Wind | Vitorlázás | Finn dingi |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Döntő | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Jørgen Dam | 5000 m | 14:20,4 | 10. | 31. | kiesett | |
Tommy Kristensen | 20 km gyaloglás | 1:35:30 | 14. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Jette Andersen | 800 m | 2:15,2 | 7. | 19. | kiesett |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Nina Hansen | Távolugrás | 589 cm | 20. | kiesett |
Versenyző | Versenyszám | 80 m gát | Súlylökés | Magasugrás | Távolugrás | 200 m | Végeredmény | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Pont | Helyezés | ||
Nina Hansen | Ötpróba | 11,1 | 1027 | 11,26 m | 804 | 154 cm | 880 | 627 cm | 1049 | 25,9 | 851 | 4611 | 9. |
- Kötöttfogású
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | 2. forduló | 3. forduló | 4. forduló | 5. forduló | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Jørgen Jensen | 52 kg | Dumitru Pîrvulescu (RUM) 3-1 | Angel Kerezov (BUL) 3-1 | kiesett | kiesett | helyezetlen | ||
Svend Skrydstrup | 63 kg | Müzahir Sille (TUR) 2-2 | Rubén Leibovich (ARG) kizárták | Roman Rurua (URS) 3-1 | Branislav Martinović (YUG) 3-1 | kiesett | helyezetlen | |
Kurt Madsen | 70 kg | Rune Johnsson (SWE) 3-1 | Wahid Ullah Zaid (AFG) 1-3 | Fudzsita Tokuaki (JPN) 3-1 | kiesett | helyezetlen |
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Döntő | Helyezés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
Peter Fich Christiansen Hans Jørgen Boye | Kormányos nélküli kettes | 7:22,01 | 2. | 7:31,11 | 1. | A | 7:48,13 | 5. | 5. |
Jens Berendt Jensen Knud Nielsen Niels Olsen (kormányos) | Kormányos kettes | 8:08,98 | 3. | 7:39,39 | 4. | kiesett | helyezetlen | ||
John Hansen Erik Petersen Kurt Helmudt Bjørn Hasløv | Kormányos nélküli négyes | 6:51,78 | 1. | erőnyerő | A | 6:59,30 | 1. | ||
Niels Nielsen Poul Erik Nielsen Ole Paustian Tom Hinsby Bent Larsen (kormányos) | Kormányos négyes | 7:04,48 | 5. | 7:12,45 | 2. | B | 6:52,83 | 5. | 11. |
- Férfi
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Döntő | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés | ||
Birthe Lindskov Hansen | Kajak egyes 500 m | 2:14,02 | 6. | 2:15,28 | 3. | 2:18,21 | 9. |
Birthe Lindskov Hansen Anni Werner-Hansen | Kajak kettes 500 m | 1:58,99 | 1. | erőnyerő | 2:00,88 | 5. |
Kerékpározás
- Sprintverseny
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | Vigaszág selejtező | Vigaszág döntő | Nyolcaddöntő | Vigaszág selejtező | Vigaszág döntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Hely. | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Ellenfél Győztes idő | Ellenfél Győztes idő | |||
Niels Fredborg | Férfi egyéni | Ulrich Schillinger (EUA) Kavacsi Cujosi (JPN) 12,60 | 2. | Alan Grieco (USA) José Mercado (MEX) 12,31 | 1. | Tan Thol (CAB) 12,25 | 1. | Daniel Morelon (FRA) Karl Barton (GBI) 11,93 | 2. | Giovanni Pettenella (ITA) Ulrich Schillinger (EUA) 12,06 | 3. | kiesett | helyezetlen | ||||
Peder Pedersen | Omar Phakadze (URS) Willi Fuggerer (EUA) 12,26 | 3. | Muhammad Hafeez (PAK) 11,61 | 1. | Piet van der Touw (HOL) 11,91 | 1. | Sergio Bianchetto (ITA) Ulrich Schillinger (EUA) 11,83 | 2. | Valery Khitrov (URS) Ivan Kučírek (TCH) 11,45 | 3. | kiesett | helyezetlen |
- Időfutam
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Jan Ingstrup-Mikkelsen | Férfi egyéni | 1:12,03 | 11. |
- Tandem
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | Vigaszág selejtező | Vigaszág döntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Győztes idő | Ellenfél Győztes idő | Hely. | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Ellenfél Győztes idő | Ellenfél Győztes idő | |||
Niels Fredborg Per Sarto Jørgensen | Férfi kétüléses | Egyesült Német Csapat (EUA) Willi Fuggerer Klaus Kobusch 11,18 | Nagy-Britannia (GBI) Karl Barton Christopher Church 11,03 | 1. | Csehszlovákia (TCH) Karel Paar Karel Štark Franciaország (FRA) Daniel Morelon Pierre Trentin 10,82 | 2. | Olaszország (ITA) Angelo Damiano Sergio Bianchetto 10,67, 10,84 | kiesett | 5. |
- Üldözőversenyek
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Idő | Saját idő | Hely. | Ellenfél Idő | Saját idő | Hely. | Ellenfél Idő | Saját idő | Hely. | Ellenfél Idő | Saját idő | |||
Preben Isaksson | Férfi egyéni | Rubén Etchebarne (URU) 5:17,11 | 5:01,88 | 1. | Hugh Porter (GBI) 5:04,66 | 5:01,13 | 1. | Jiří Daler (TCH) 4:59,97 | 5:02,23 | 2. | Bronzmérkőzés Tiemen Groen (HOL) 5:04,21 | 5:01,90 | |
Bent Hansen Jan Ingstrup-Mikkelsen Preben Isaksson Kurt vid Stein | Férfi csapat | Csehszlovákia (TCH) Jiří Daler Antonín Kříž Jiří Pecka František Řezáč 4:47,04 | 4:46,97 | 1. | Egyesült Német Csapat (EUA) Lothar Claesges Karl Heinz Henrichs Karl Link Ernst Streng 4:36,98 | 4:43,58 | 2. | kiesett | 5. |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Søren Svejstrup | Egyéni toronyugrás | 85,36 | 20. | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Kirsten Velin | Egyéni toronyugrás | 43,85 | 17. | kiesett |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Børge Krogh | Könnyűsúly | erőnyerő | Rodolfo Arpon (FIL) 1-4 | kiesett | 17. | |||
Preben Rasmussen | Kisváltósúly | erőnyerő | Eddie Blay (GHA) 0-5 | kiesett | 17. | |||
Hans-Erik Pedersen | Váltósúly | Boniface Hie Toh (IVC) kizárták | Issaka Daboré (NIG) RSC | kiesett | 9. | |||
Tom Bogs | Nagyváltósúly | erőnyerő | Chen Bai-Sun (ROC) RSC | Nojim Maiyegun (NGR) RSC | kiesett | 5. |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Pont | Helyezés |
---|---|---|---|
Ole Hviid Jensen | Sportpuska, fekvő | 592 | 12. |
Sportpuska, összetett | 1139 | 14. | |
Niels Petersen | 1140 | 13. | |
Sportpuska, fekvő | 588 | 29. |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Lars Kraus Jensen | 200 m hát | 2:23,3 | 5. | 25. | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Kirsten Strange-Campbell | 100 m gyors | 1:05,3 | 4. | 30. | kiesett | ||||
400 m vegyes | 5:44,4 | 5. | 16. | kiesett | |||||
Kirsten Michaelsen | 100 m hát | 1:11,2 | 4. | 11. | kiesett |
- Nyílt
Források
- Denmark at the 1964 Summer Olympics (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. július 30.)
🔥 Top keywords: Kezdőlap2024-es labdarúgó-Európa-bajnokságSpeciális:KeresésLabdarúgó-Európa-bajnokság2020-as labdarúgó-Európa-bajnokságGattyán GyörgyÁdám MartinKylian MbappéTisztelet és Szabadság Párt2024-es labdarúgó-Európa-bajnokság (selejtező)ColdplayMagyar Péter (jogász)Magyar labdarúgó-válogatottFrancia labdarúgó-válogatottApák napjaAgymanók 2.Romelu LukakuSárkányok házaSpeciális:Friss változtatások2024-es európai parlamenti választás MagyarországonLibik GyörgyPuskás Ferenc (labdarúgó)Antoine GriezmannMagyarországLabdarúgó-világbajnokságBelga labdarúgó-válogatottAz Európai Unió tagállamaiGrúzia2016-os labdarúgó-Európa-bajnokság2024. évi nyári olimpiai játékokJúnius 17.Chris MartinFIFA-világranglistaSzoboszlai DominikRomán labdarúgó-válogatottVitézy Dávid2024-es magyarországi önkormányzati választásCristiano RonaldoZichyújfalu