Vtoraja Liga
De Vtoraja Liga (Russisch: Вторая лига) was het op twee na hoogste niveau van het voetbal in de Sovjet-Unie. Letterlijk vertaald betekent Vtoraja Liga tweede Liga. De competitie bestond aanvankelijk niet op regelmatige basis en werd pas vanaf 1963 definitief ingevoerd. Voorheen was onder de tweede klasse geen nationaal niveau, maar enkel regionale competities.
Vtoraja Liga |
---|
Opgericht |
1936 |
Opgeheven |
1991 |
Land |
Sovjet-Unie |
Promotie naar |
Pervaja Liga |
Degradatie naar |
Amateurliga |
Aantal clubs |
Variërend |
Naamswijziging
De competitie onderging door de jaren heen enkele naamswijzigingen.
|
Overzicht
Group V
Seizoen | Winnaar | Tweede | Derde | Opmerking |
---|---|---|---|---|
1936 (lente) | Dinamo Rostov | Stroiteli Bakoe | Dinamo Odessa | |
1936 (herfst) | Dinamo Kazan | Spartak Charkov | Dinamo Dnjepropetrovsk | |
1937 | Dinamo Odessa | Lokomotiv Kiev | Stachanovets Stalino |
Derde Groep
Seizoen | Zone | Winnaar | Tweede | Derde | Opmerking |
---|---|---|---|---|---|
1946 | 1 | Spartak Oezjgorod | Krylya Sovetov Tbilisi | vijf groepen, winnaars en tweedes kwalificeerden zich voor de twee finalegroepen | |
2 | Dinamo Riga | Zenit Kaliningrad |
Klasse B
Seizoen | Zone | Winnaar | Tweede | Derde | Opmerkingen |
---|---|---|---|---|---|
1963 | Rusland | Volga Kalinin | Dinamo Kirov | Zvezda Serpoechov | drie zones |
Oekraïne | SKA Odessa | Lokomotiv Vinnitsa | Azovstal Zjdanov | ||
Republieken | Lokomotivi Tbilisi | Dinamo Batoemi | |||
1964 | Rusland | RostselMasj Rostov | Terek Grozny | Tekstilsjtsjik Ivanovo | drie zones |
Oekraïne | Lokomotiv Vinnitsa | SKA Kiev | Polesje Zjitomir | ||
Republieken | Granitas Klaipeda | Vostok Oest-Kamenogorsk | Politodel Tasjkent Oblast | ||
1965 | Rusland | Spartak Naltsjik | Roebin Kazan | Sokol Saratov | drie zones |
Oekraïne | SKA Lvov | SKA Kiev | Avangard Zjovti Vody | ||
Republieken | Dinamo Kirovobad | Dinamo Bakoe | Pamir Leninabad | ||
1966 | Rusland | Lokomotiv Kaloega | Spartak Ordzjonikidze | Metalloerg Toela | vier zones |
Oekraïne | Avangard Zjovti Vody | Dinamo Chmelnitski | Lokomotiv Cherson | ||
Centraal-Azië | Pamir Leninabad | Metalloerg Sjymkent | Dinamo Tselinograd | ||
Republieken | Mesjachte Tkiboeli | Polad Soemgajyt | Neman Grodno | ||
1967 | Rusland | Dinamo Machatsjkala | Volga Oeljanovsk | Volgar Astrachan | vier zones |
Oekraïne | Avtomobilist Zjitomir | Chimik Severodonetsk | Dnjepr Krementsjoek | ||
Centraal-Azië | Zarafsjan Navoi | Sverdlovets Tasjkent Oblast | Metalloerg Temirtau | ||
Republieken | Neman Grodno | Polad Soemgajyt | |||
1968 | Rusland | Masjoek Pjatigorsk | Kalinenets Sverdlovsk | Spartak Belgorod | vier zones |
Oekraïne | Avangard Ternopol | Boekovina Tsjernovtsi | Sjachtjor Kadijevka | ||
Centraal-Azië | Sverdlovets Tasjkent Oblast | Kk Altyn Andizjan Oblast | Dinamo Samarkan | ||
Kazachstan | Jenbek Dzjezkazgan | ADK Alma‑Ata | Metalloerg Temirtau | ||
1969 | Rusland | Droezjba Majkop | Satoern Rybinsk | Iskra Smolensk | vijf zones |
Oekraïne | Spartak Ivano-Frankovsk | Sjachtjor Gorlovka | Spartak Soemy | ||
Centraal-Azië | Tasjavtomasj Tasjkent | Dinamo Samarkand | Jangijer | ||
Kazachstan | Traktor Pavlodar | Tsementnik Semipalatinsk | Jenbek Dzjezkazgan | ||
Kaukasus | Dila Gori | Goeria Lantsjchoeti | Avtomobilist Jerevan |
🔥 Top keywords: HoofdpaginaSpeciaal:ZoekenWout WeghorstEuropees kampioenschap voetbal mannenMaximilian WöberEuropees kampioenschap voetbal 2024Kylian MbappéAntoine GriezmannMarko ArnautovićRomelu LukakuFleur AgemaChatGPTEuropees kampioenschap voetbal 2020Domenico TedescoChristoph BaumgartnerReuben De BoelJodie DevosWout FaesBart Verbruggen (voetballer)Belgisch voetbalelftal (mannen)Jérémy DokuN'Golo KantéSlowakijeCyriel DessersOmvolkingKevin De BruyneNederlands voetbalelftal (mannen)Léon de JongWereldkampioenschap voetbal 2022OfferfeestAmadou OnanaPhillipp MweneMarjolein Faber-van de KlashorstKoen CasteelsFlorian GrillitschMemphis DepayJeroen StekelenburgWereldkampioenschap voetbalFIFA-wereldranglijst mannen