Włochy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1900
Włochy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1900 w Paryżu reprezentowało 24 zawodników, 23 mężczyzn i 1 kobieta. Reprezentacja wywalczyła pięć medali.
Kod MKOl | ITA | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1900 Paryż | ||||||
Liczba zawodników | 24 w 7 dyscyplinach | |||||
|
Zdobyte medale
Medal | Zawodnik | Dyscyplina | Konkurencja | Rezultat |
---|---|---|---|---|
Złoto | Giovanni Giorgio Trissino | Jeździectwo | Skok wzwyż | 1,85 m[1] |
Złoto | Enrico Brusoni | Kolarstwo | Wyścig punktowy | |
Złoto | Antonio Conte | Szermierka | Szabla indywidualnie – zawodowcy | [a][2] |
Srebro | Giovanni Giorgio Trissino | Jeździectwo | Skok w dal | 5,70 m[1] |
Srebro | Italo Santelli | Szermierka | Szabla indywidualnie – zawodowcy | [a][3] |
Skład kadry
Zawodnik | Konkurencja | Finał | |
---|---|---|---|
Wynik | Miejsce | ||
Camillo Pavanello | wielobój gimnastyczno-lekkoatletyczny | 255 | 28. |
Konkurencje olimpijskie
Zawodnik | Konkurencja | Finał | |
---|---|---|---|
Wynik | Miejsce | ||
Giovanni Giorgio Trissino | skok wzwyż | 1,85 | |
Uberto Visconti di Modrone | Nie sklasyfikowany | ||
Giangiorgio, Count Trissino | skok w dal | 5,70 | |
Uberto Visconti di Modrone | b.d | 5. |
Konkurencje nieolimpijskie
Zawodnik | Konkurencja | Finał | |
---|---|---|---|
Wynik | Miejsce | ||
Elvira Guerra | Powożenie zaprzęgami konnymi | Nie sklasyfikowany |
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | Pozycja | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik | Miejsce | Przeciwnik | Miejsce | Przeciwnik | Miejsce | Przeciwnik | Miejsce | |||
Giacomo Stratta | sprint | Lloyd Hildebrand Ferdinand Vasserot Émile Dubois Dubourdieu L. Dumont František Hirsch Pouget | 2. | John Henry Lake Chaput | 2. | Nie awansował | ||||
Romolo Buni | Adolphe Cayron Georges Coindre Auguste Daumain Alfred Bouinois Saignier Émile Vadblad Giulio Vianzino | 4. | Nie awansował | |||||||
Giulio Vianzino | Adolphe Cayron Georges Coindre Auguste Daumain Alfred Bouinois Romolo Buni Saignier Émile Vadblad | 4. | Nie awansował | |||||||
Enrico Brusoni | Paul Legrain Théophile Fras Omer Beaugendre Octave Coisy Franzen Pichard L. Saunière | 2. | Joseph Mallet Théophile Fras | 2. | Nie awansował | |||||
Jacques Droëtti | John Henry Lake Paul Espeit Gaston Bullier J. Bérard Maxime Bertrand Vladislav Chalupa M. Steitz | 4. | Nie awansował | |||||||
Luigi Colombo | Albert Taillandier Marcel Dohis Germain Georges Augoyat G. Bessing Maurice Monniot | 4. | Nie awansował | |||||||
Antonio Restelli | Vincent Joseph Mallet Caillet Mossmann P. Hubault Edouard Wick | 1. | Lloyd Hildebrand Auguste Daumain | 1. | Fernand Sanz Georges Coindre | 2. | Nie awansował |
Zawodnik | Konkurencja | Wynik | Pozycja |
---|---|---|---|
Enrico Brusoni | Wyścig punktowy | 21 | |
Giacomo Stratta | 2 | 9. | |
Luigi Colombo | 1. | 12. |
Konkurencje biegowe
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Półfinał | Repasaż | Finał | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | ||
Umberto Colombo | 100 m | b.d | 3. | Nie awansował | |||||
400 m | b.d | 6. | Nie awansował | ||||||
Emilio Banfi | 800 m | b.d | 4. | Nie awansował |
Zawodnik | Konkurencja | Półfinał | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | ||
Paolo Bussetti | 200 m dowolnym | 3:35,0 | 5. | Nie awansował | |
200 m grzbietowym | 4:09,2 | 4. | 3:45,0 | 7. | |
Fabio Mainoni | 4000 m dowolnym | 1:25:16,6 | 1. | 1:18:25,4 | 6. |
Zawodnik | Konkurencja | Runda 1 | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | Pozycja | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik | Wynik | Przeciwnik | Wynik | Przeciwnik | Wynik | Przeciwnik | Wynik | |||
Olivier Collarini | floret amatorzy | Henri Masson | W | Henri Jobier | P | Nie awansował | ||||
Giunio Fedreghini | Piot | P | Nie awansował | |||||||
Palardi | Adrien Guyon | P | Nie awansował | |||||||
Giuseppe Giurato | Jactel | P | Nie awansował | |||||||
Antonio Conte | floret zawodowcy | b.d | W | b.d | W | Lucien Mérignac Alphonse Kirchhoffer Léopold Ramus Georges-Joseph Haller Adjutant Lemoine Lucien Millet Cyrille Verbrugge | P P W W W W W | Lucien Mérignac Alphonse Kirchhoffer Jean-Baptiste Mimiague Jules Rossignol Léopold Ramus Italo Santelli Adolphe Rouleau | P P P W W W W | 4. |
Italo Santelli | b.d | W | b.d | W | Adolphe Rouleau Jean-Baptiste Mimiague Jules Rossignol Pierre Selderslagh Marcel Boulanger Michel Filippi Georges Lefèvre | P P P W W W W | Lucien Mérignac Alphonse Kirchhoffer Jean-Baptiste Mimiague Antonio Conte Jules Rossignol Léopold Ramus Adolphe Rouleau | P P P P P P P | 7. | |
Olivier Collarini | szpada amatorzy | Gaston Alibert Georges de la Falaise Grad Massé Morin | Nie awansował | |||||||
Giuseppe Giurato | Bideau Claude de Boissière Albert Cahen Fernandès de la Tournable | Gaston Alibert Léon Sée Ramón Fonst Herman Georges Berger Freydoun Malkom | Nie awansował | |||||||
Fedreghini | Tony Smet Début Gaston Achille Duclos Fichot Weber | Nie awansował | ||||||||
Fedreghini | szabla amatorzy | b.d | Gyula von Iványi Camillo Müller Siegfried Flesch Georges de la Falaise Maurice Boisdon Péter Hartstein Pierre Georges Louis d'Hugues | Nie awansował | ||||||
Stagliano | b.d | Amon Ritter von Gregurich Heinrich von Tenner Claude de Boissière Léon Thiébaut Hugó Hoch Mauricio Ponce de Léon Miklós Todoresku | Nie awansował | |||||||
Antonio Conte | szabla zawodowcy | b.d | Hébrant François Delibes Milan Neralić Lajos Horváth Brun-Buisson Georges Clappier Orazio Santelli | Italo Santelli Milan Neralić François Delibes Julian Michaux Xavier Anchetti Piotr Zakoworot Hébrant | W W W W W W W | |||||
Italo Santelli | b.d | Julian Michaux Piotr Zakoworot Xavier Anchetti Alexandre Chantelat Georges Pinault Camier Louis Midelair | Antonio Conte Milan Neralić François Delibes Julian Michaux Xavier Anchetti Piotr Zakoworot Hébrant | P W W W W W W | ||||||
Orazio Santelli | b.d | Antonio Conte François Delibes Milan Neralić Lajos Horváth François Brun-Buisson Georges Clappier | Nie awansował | |||||||
Alessandri | b.d | Nie awansował | ||||||||
J. Santelli | b.d | Nie awansował |
Uwagi
Przypisy
Bibliografia
- Italy at the 1900 Summer Olympics [online], olympedia.org [dostęp 2023-01-06] (ang.).
🔥 Top keywords: Wikipedia:Strona głównaMistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2024Specjalna:SzukajWikipedia:O WikipediiMichał ProbierzMistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2020Kylian MbappéMistrzostwa Europy w piłce nożnejMistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2022Antoine GriezmannNicola ZalewskiMistrzostwa świata w piłce nożnej mężczyznReprezentacja Francji w piłce nożnej mężczyznDzień OjcaTaras RomanczukRomelu LukakuMistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2016Reprezentacja Polski w piłce nożnej mężczyznAdam BuksaZofia Noceti-KlepackaPolskaDidier DeschampsRobert LewandowskiMistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2026FentanylMistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2028N’Golo KantéOndrej DudaPałac Stolbergów we WrocławiuSłowacjaGheorghe HagiMistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2020/FinałCristiano RonaldoReprezentacja Rumunii w piłce nożnej mężczyznMistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2012Tadeusz GapińskiMistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2024 (eliminacje)Olivier GiroudDawid Podsiadło