2007 Avrupa Güreş Şampiyonası
2007 Avrupa Güreş Şampiyonası, Bulgaristan'ın Sofya kentinde 17 - 22 Nisan 2007 tarihleri arasında düzenlenen turnuvadır.[1]
2007 Avrupa Güreş Şampiyonası | |
---|---|
Ev sahibi şehir | Bulgaristan,Sofya |
Tarih | 17 - 22 Nisan 2007 |
Şampiyonlar | |
Serbest | Ukrayna |
Grekoromen | Rusya |
Kadınlar | Rusya |
← 2006 2008 → |
Madalya tablosu
Sıra | Ülke | Altın | Gümüş | Bronz | Toplam |
---|---|---|---|---|---|
1 | Rusya | 11 | 3 | 4 | 18 |
2 | Bulgaristan | 2 | 1 | 2 | 5 |
Gürcistan | 2 | 1 | 2 | 5 | |
4 | Ukrayna | 1 | 6 | 3 | 10 |
5 | Almanya | 1 | 2 | 3 | 6 |
6 | İsveç | 1 | 1 | 2 | 4 |
7 | Belarus | 1 | 1 | 1 | 3 |
8 | Romanya | 1 | 1 | 0 | 2 |
9 | Azerbaycan | 1 | 0 | 1 | 2 |
10 | Macaristan | 0 | 1 | 4 | 5 |
11 | İtalya | 0 | 1 | 1 | 2 |
12 | Çekya | 0 | 1 | 0 | 1 |
Norveç | 0 | 1 | 0 | 1 | |
İsviçre | 0 | 1 | 0 | 1 | |
15 | Türkiye | 0 | 0 | 6 | 6 |
16 | Polonya | 0 | 0 | 3 | 3 |
17 | Fransa | 0 | 0 | 2 | 2 |
Yunanistan | 0 | 0 | 2 | 2 | |
19 | Finlandiya | 0 | 0 | 1 | 1 |
Litvanya | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Sırbistan | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Ermenistan | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Kuzey Makedonya | 0 | 0 | 1 | 1 | |
İspanya | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Toplam (24 Ülke) | 21 | 21 | 42 | 84 |
Madalya özeti
Erkekler Grekoromen
Yarışma | Altın | Gümüş | Bronz |
---|---|---|---|
55 kg | Rovshan Bayramov | Zaur Kuramagomedov | Kristijan Fris |
Vugar Rakhimov | |||
60 kg | Eusebiu Diaconu | Stig Andre Berge | Suren Gevorkian |
Jarkko Ala-Huikku | |||
66 kg | Nikolay Gergov | Oleksandr Khvoshch | Marcus Thätner |
Refik Ayvazoğlu | |||
74 kg | Manuchar Kvirkvelia | Reto Bucher | Mikhail Ivanchenko |
Valdemaras Venckaitis | |||
84 kg | Alexei Mishin | Jan Fischer | Andrea Minguzzi |
Melonin Noumonvi | |||
96 kg | Ramaz Nozadze | Jimmy Lidberg | Vasili Teplujov |
Balázs Kiss | |||
120 kg | Khasan Baroev | David Vala | Jalmar Sjöberg |
İsmail Güzel |
Erkekler Serbest
Yarışma | Altın | Gümüş | Bronz |
---|---|---|---|
55 kg | Besik Kudukhov | Marcel Ewald | Sezar Akgül |
Radoslav Velikov | |||
60 kg | Vasyl Fedoryshyn | Anatoli Guidea | Gergõ Wöller |
Murad Ramazanov | |||
66 kg | Albert Batyrov | Irbek Farniev | Serafim Barzakov |
Ramazan Şahin | |||
74 kg | Makhach Murtazaliev | Gela Saghirashvili | Çamsulvara Çamsulvarayev |
Emzarios Bentinidis | |||
84 kg | Georgy Ketoev | Taras Danko | Árpád Ritter |
Serhat Balcı | |||
96 kg | Shirvani Muradov | Ruslan Sheikhau | Shamil Gitinov |
Giorgi Gogshelidze | |||
120 kg | Kuramagomed Kuramagomedov | Serhii Priadun | Alex Modebadze |
Fatih Çakıroğlu |
Kadınlar Serbest
Yarışma | Altın | Gümüş | Bronz |
---|---|---|---|
48 kg | Lorisa Oorzhak | Fracine de Paola-Martinez | Sofia Mattsson |
Brigitte Wagner | |||
51 kg | Zamira Rakhmanova | Estera Dobre | Emese Barka |
María del Mar Serrano | |||
55 kg | Natalia Golts | Nataliya Synyshyn | Anna Gomis |
Sofia Poumpouridou | |||
59 kg | Ida-Theres Karlsson | Marianna Sastin | Galina Legenkina |
Anna Zwirydowska | |||
63 kg | Stefanie Stüber | Alena Kartashova | Monika Ewa Michalik |
Hanna Vasylenko | |||
67 kg | Anna Polovnena | Kateryna Burmistrova | Maria Müller |
Irina Tsirkevich | |||
72 kg | Stanka Zlateva | Svetlana Saenko | Guzel Manyurova |
Agnieszka Wieszczek |
Kaynakça
Dış Bağlantılar
🔥 Top keywords: AnasayfaKobani OlaylarıYeni KaledonyaÖzel:Ara2024 FIVB Voleybol Kadınlar Milletler LigiAziz YıldırımSelahattin DemirtaşFIVB Dünya SıralamasıFigen YüksekdağYasin Börü'nün öldürülmesiHurûfilikSüper Lig şampiyonları listesiAziz Sancar19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor BayramıAhmet Türk28 Şubat SüreciTürkiyeÇevik BirII. MehmedFethi Şahin ve Sefter Taş'ın yakılmasıTürkiye kadın millî voleybol takımıJosé MourinhoJön TürklerSurvivor 2024: All StarAyten GökçerMustafa Kemal AtatürkAbdullah ÖcalanMelissa VargasHPV aşısıOsmanlı padişahları listesiÜlkeler listesiSırrı Süreyya ÖnderKobaniVikipedi:Vikibahar 2024Gibi bölümleri listesiI. KleopatraÖtanazi28 Şubat davasıOsmanlı İmparatorluğu