Wrâldkampioenskippen reedriden ôfstannen manlju
De Europeeske Kampioenskippen reedriden ôfstannen manlju wurde sûnt 1996 hâlden. Dêrby wurdt alle jierren, op in Olympysk jier nei, om de Wrâldtitels op de 500 m., 1000 m., 1500m., 5 km, 10 km, massastart, ploege-efterfolging en teamsprint striden.
Medaljewinners
500 meter
|
|
1000 meter
|
|
1500 meter
|
|
5 kilometer
|
|
10 kilometer
|
|
Massastart
Jier | Plak | Goud | Sulver | Brûns | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
2015 | It Hearrenfean | NED | Arjan Stroetinga | ITA | Fabio Francolini | FRA | Alexis Contin |
2016 | Kolomna | KOR | Lee Seung-hoon | NED | Arjan Stroetinga | FRA | Alexis Contin |
2017 | Gangneung | USA | Joey Mantia | FRA | Alexis Contin | CAN | Olivier Jean |
2019 | Inzell | USA | Joey Mantia | KOR | Um Cheon-ho | KOR | Chung Jae-won |
2020 | Salt Lake City | NED | Jorrit Bergsma | CAN | Jordan Belchos | CAN | Antoine Gélinas-Beaulieu |
2021 | It Hearrenfean | USA | Joey Mantia | NED | Arjan Stroetinga | BEL | Bart Swings |
2023 | It Hearrenfean | BEL | Bart Swings | NED | Bart Hoolwerf | ITA | Andrea Giovannini |
2024 | Calgary | BEL | Bart Swings | CAN | Antoine Gélinas-Beaulieu | SUI | Livio Wenger |
|
|
ploege-efterfolging
Jier | Plak | Goud | Sulver | Brûns | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
2005 | Inzell | NED | Mark Tuitert Carl Verheijen Erben Wennemars | ITA | Matteo Anesi Enrico Fabris Ippolito Sanfratello | NOR | Petter Andersen Odd Bohlin Borgersen Eskil Ervik |
2007 | Salt Lake City | NED | Sven Kramer Carl Verheijen Erben Wennemars | CAN | Arne Dankers Denny Morrison Justin Warsylewicz | RUS | Aleksej Joenin Jevgeni Lalenkov Ivan Skobrev |
2008 | Nagano | NED | Sven Kramer Wouter olde Heuvel Erben Wennemars | ITA | Matteo Anesi Enrico Fabris Luca Stefani | GER | Jörg Dallmann Stefan Heythausen Marco Weber |
2009 | Vancouver | NED | Sven Kramer Wouter olde Heuvel Carl Verheijen | SWE | Joel Eriksson Daniel Friberg Johan Röjler | USA | Ryan Bedford Brian Hansen Trevor Marsicano |
2011 | Inzell | USA | Shani Davis Jonathan Kuck Trevor Marsicano | CAN | Mathieu Giroux Lucas Makowsky Denny Morrison | NED | Jan Blokhuijsen Koen Verweij Bob de Vries |
2012 | It Hearrenfean | NED | Jan Blokhuijsen Sven Kramer Koen Verweij | USA | Shani Davis Brian Hansen Jonathan Kuck | RUS | Denis Joeskov Jevgeni Lalenkov Ivan Skobrev |
2013 | Sotsji | NED | Jan Blokhuijsen Sven Kramer Koen Verweij | KOR | Joo Hyung-joon Kim Cheol-min Lee Seung-hoon | POL | Zbigniew Bródka Konrad Niedźwiedzki Jan Szymański |
2015 | It Hearrenfean | NED | Sven Kramer Koen Verweij Douwe de Vries | CAN | Jordan Belchos Ted-Jan Bloemen Denny Morrison | KOR | Kim Cheol-min Ko Byung-wook Lee Seung-hoon |
2016 | Kolomna | NED | Jan Blokhuijsen Arjan Stroetinga Douwe de Vries | NOR | Håvard Bøkko Simen Spieler Nilsen Sverre Lunde Pedersen | CAN | Jordan Belchos Ted-Jan Bloemen Benjamin Donnelly |
2017 | Gangneung | NED | Jorrit Bergsma Jan Blokhuijsen Douwe de Vries | NZL | Shane Dobbin Reyon Kay Peter Michael | NOR | Sindre Henriksen Simen Spieler Nilsen Sverre Lunde Pedersen |
2019 | Inzell | NED | Marcel Bosker Sven Kramer Douwe de Vries | NOR | Håvard Bøkko Sindre Henriksen Sverre Lunde Pedersen | RUS | Aleksandr Roemjantsev Danila Semerikov Sergej Trofimov |
2020 | Salt Lake City | NED | Marcel Bosker Sven Kramer Douwe de Vries | JPN | Seitaro Ichinohe Riku Tsuchiya Shane Williamson | RUS | Danila Semerikov Sergej Trofimov Roeslan Zacharov |
2021 | It Hearrenfean | NED | Marcel Bosker Patrick Roest Beau Snellink | CAN | Jordan Belchos Ted-Jan Bloemen Connor Howe | RUS | Danila Semerikov Sergej Trofimov Roeslan Zacharov |
2023 | It Hearrenfean | NED | Patrick Roest Beau Snellink Marcel Bosker | CAN | Connor Howe Antoine Gélinas-Beaulieu Hayden Mayeur | NOR | Peder Kongshaug Allan Dahl Johansson Sverre Lunde Pedersen |
2024 | Calgary | ITA | Davide Ghiotto Andrea Giovannini Michele Malfatti | NOR | Sander Eitrem Peder Kongshaug Sverre Lunde Pedersen | CAN | Antoine Gélinas-Beaulieu Connor Howe Hayden Mayeur |
Medaljes einklassemint ploege-efterfolging | ||||
---|---|---|---|---|
Lân | T | |||
Nederlân | 13 | 0 | 1 | 14 |
Itaalje | 1 | 2 | 0 | 3 |
Feriene Steaten | 1 | 1 | 1 | 3 |
Kanada | 0 | 5 | 2 | 7 |
Noarwegen | 0 | 3 | 3 | 6 |
teamsprint
Jier | Plak | Goud | Sulver | Brûns | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
2019 | Inzell | NED | Ronald Mulder Kjeld Nuis Kai Verbij | KOR | Cha Min-kyu Kim Jun-ho Kim Tae-yun | RUS | Pavel Koelizjnikov Roeslan Moerasjov Viktor Moesjtakov |
2020 | Salt Lake City | NED | Thomas Krol Dai Dai N'tab Kai Verbij | CHN | Gao Tingyu Ning Zhongyan Wang Shiwei | NOR | Odin By Farstad Håvard Lorentzen Bjørn Magnussen |
2022 | Hamar | NOR | Håvard Lorentzen Bjørn Magnussen Christoffer Fagerli Rukke | POL | Marek Kania Piotr Michalski Damian Żurek | NED | Thomas Krol Merijn Scheperkamp Kai Verbij |
2023 | Hamar | CAN | Christopher Fiola Laurent Dubreuil Antoine Gélinas-Beaulieu | NED | Merijn Scheperkamp Hein Otterspeer Wesly Dijs | NOR | Bjørn Magnussen Henrik Fagerli Rukke Håvard Lorentzen |
2024 | Calgary | CAN | Anders Johnson Laurent Dubreuil Antoine Gélinas-Beaulieu | NED | Janno Botman Jenning de Boo Tim Prins | NOR | Henrik Fagerli Rukke Bjørn Magnussen Håvard Holmefjord Lorentzen |
Medaljes einklassemint Teamsprint | ||||
---|---|---|---|---|
Lân | T | |||
Nederlân | 2 | 2 | 0 | 4 |
Kanada | 2 | 0 | 0 | 2 |
Sina | 0 | 1 | 0 | 1 |
Súd-Koreä | 0 | 1 | 0 | 1 |
Noarwegen | 0 | 0 | 3 | 3 |
Sjoch ek
🔥 Top keywords: HaadsideCarles PuigdemontLuna SilverWikipedy:OerlissideWiki:Koartlyn feroareHank AdamsTwadde WrâldkriichWikipedyWikipedy:HelpWiki:SykjeWikipedy:MienskipWikipedy:Wat is WikipediaPornofilmHelpJanna EijerGeslachtsmienskipSarah YoungSekshâldingShalina DevineFeriene SteatenJ. MacHarmony WonderRae Lil BlackHeather LeeVina SkyFingerjenOflûken (seksualiteit)Ofbyld:May Thai.jpgIngelskSensual JaneFrouJoost KleinFryslânMinnie BeetsNeakenfotografyTema:HaadtemaMasturbaasje16 maaieFryske talen