Óscar ó mellor deseño de produción
O Oscar ao mellor deseño de produción (Academy Award for Best Production Design) é un premio entregado pola Academia das Artes e das Ciencias Cinematográficas como parte dos premios Oscar. Recoñece os méritos na dirección de arte dun filme.
O nome orixinario da categoría era Mellor dirección de arte (Best Art Direction), mais cambiouse polo nome actual en 2012, para a 85ª edición dos Óscar.[1] O cambio foi debido a que a rama dos directores de arte da Academia renomeouse como rama dos deseñadores. Desde 1947 o premio está compartido con decoradores.
Récords
Categoría | Nome | Récord | Notas |
---|---|---|---|
Máis premios | Cedric Gibbons | 11 premios | Conseguidos en 39 candidaturas.[2][3] |
Máis candidaturas | Cedric Gibbons | 39 candidaturas | Conseguiu 11 Oscars. |
Máis candidaturas (sen gañar) | Roland Anderson | 15 candidaturas | Non gañou ningún premio. |
Mellores decorados
1920
Ano | Candidatos | Filme |
---|---|---|
1927-28 (1ª) | ||
William Cameron Menzies | The Dove | |
Tempest | ||
Harry Oliver | Seventh Heaven | |
Rochus Gliese | Sunrise | |
1928-29 (2ª) | ||
Cedric Gibbons | The Bridge of San Luis Rey | |
Mitchell Leisen | Dynamite | |
William Cameron Menzies | Alibi | |
The Awakening | ||
Hans Dreier | The Patriot | |
Harry Oliver | Street Angel |
1930
Ano | Candidatos | Filme |
---|---|---|
1929-30 (3ª) | ||
Herman Rosse | King of Jazz | |
William Cameron Menzies | Bulldog Drummond | |
Hans Dreier | The Love Parade | |
Jack Okey | Sally | |
Hans Dreier | The Vagabond King | |
1930-31 (4ª) | ||
Max Ree | Cimarron | |
Stephen Goosson Ralph Hammeras | Just Imagine | |
Hans Dreier | Morocco | |
Anton Grot | Svengali | |
Richard Day | Whoopee! | |
1931-32 (5ª) | ||
Gordon Wiles | Transatlantic | |
Lazare Meerson | À nous la liberté | |
Richard Day | Arrowsmith | |
1932-33 (6ª) | ||
William S. Darling | Cavalcade | |
Hans Dreier Roland Anderson | Adeus ás armas | |
Cedric Gibbons | When Ladies Meet | |
1934 (7ª) | ||
Cedric Gibbons Fredric Hope | The Merry Widow | |
Van Nest Polglase Carroll Clark | The Gay Divorcee | |
Richard Day | The Affairs of Cellini | |
1935 (8ª) | ||
Richard Day | The Dark Angel | |
Hans Dreier Roland Anderson | The Lives of a Bengal Lancer | |
Carroll Clark Van Nest Polglase | Top Hat | |
1936 (9ª) | ||
Richard Day | Dodsworth | |
Anton Grot | Anthony Adverse | |
Cedric Gibbons Eddie Imazu Edwin B. Willis | The Great Ziegfeld | |
William S. Darling | Lloyd's of London | |
Albert S. D'Agostino Jack Otterson | The Magnificent Brute | |
Cedric Gibbons Frederic Hope Edwin B. Willis | Romeo and Juliet | |
Perry Ferguson | Winterset | |
1937 (10ª) | ||
Stephen Goosson | Lost Horizon | |
Cedric Gibbons William Horning | Conquest | |
Carroll Clark | A Damsel in Distress | |
Richard Day | Rúa sen saída | |
Ward Ihnen | Every Day's a Holiday | |
Anton Grot | The Life of Emile Zola | |
John Victor MacKay | Manhattan Merry-Go-Round | |
Lyle Wheeler | The Prisoner of Zenda | |
Hans Dreier Roland Anderson | Souls at Sea | |
Alexander Toluboff | Vogues of 1938 | |
William S. Darling David S. Hall | Wee Willie Winkie | |
Jack Otterson | You're a Sweetheart | |
1938 (11ª) | ||
Carl J. Weyl | As aventuras de Robin Hood | |
Lyle Wheeler | The Adventures of Tom Sawyer | |
Bernard Herzbrun Boris Leven | Alexander's Ragtime Band | |
Alexander Toluboff | Algiers | |
Van Nest Polglase | Carefree | |
Richard Day | The Goldwyn Follies | |
Stephen Goosson Lionel Banks | Holiday | |
Hans Dreier John B. Goodman | If I Were King | |
Jack Otterson | Mad About Music | |
Cedric Gibbons | Marie Antoinette | |
Charles D. Hall | Merrily We Live | |
1939 (12ª) | ||
Lyle Wheeler | Foise co vento | |
Hans Dreier Robert Odell | Beau Geste | |
Charles D. Hall | Captain Fury | |
Jack Otterson Martin Obzina | First Love | |
Van Nest Polglase Alfred Herman | Love Affair | |
John Victor Mackay | Man of Conquest | |
Lionel Banks | Mr. Smith Goes to Washington | |
Anton Grot | The Private Lives of Elizabeth and Essex | |
William S. Darling George Dudley | The Rains Came | |
Alexander Toluboff | A dilixencia | |
Cedric Gibbons William A. Horning | The Wizard of Oz | |
James Basevi | Cumes borrascosos |
1940
Ano | Candidatos | Filme |
---|---|---|
1940 (13ª)[4] | Branco e negro | |
Richard Day Paul Groesse | Pride and Prejudice | |
Hans Dreier Robert Usher | Arise, My Love | |
Lionel Banks Robert Peterson | Arizona | |
John Otterson | The Boys from Syracuse | |
John Victor Mackay | Dark Command | |
Alexander Golitzen | Enviado especial | |
Richard Day Joseph C. Wright | Lillian Russell | |
Van Nest Polglase Mark-Lee Kirk | My Favorite Wife | |
John DuCasse Schulze | My Son, My Son | |
Lewis J. Rachmil | Sinfonía da vida | |
Lyle Wheeler | Rebecca | |
Anton Grot | The Sea Hawk | |
N/A (candidatura revogada) | Sis Hopkins | |
James Basevi | The Westerner | |
Cor | ||
Vincent Korda | The Thief of Bagdad | |
Cedric Gibbons John S. Detlie | Bitter Sweet | |
Richard Day Joseph C. Wright | Down Argentine Way | |
Hans Dreier Roland Anderson | North West Mounted Police | |
1941 (14ª) | Branco e negro | |
Cedric Gibbons Nathan H. Juran Thomas Little | Que verde era o meu val | |
Perry Ferguson Van Nest Polglase Al Fields Darrell Silvera | Cidadán Kane | |
Martin Obzina Jack Otterson Russell A. Gausman | The Flame of New Orleans | |
Hans Dreier Robert Usher Samuel M. Comer | Hold Back the Dawn | |
Lionel Banks George Montgomery | Ladies in Retirement | |
Stephen Goosson Howard Bristol | A loba | |
John Hughes Fred M. MacLean | Sergeant York | |
John DuCasse Schultze Edward G. Boyle | Son of Monte Cristo | |
Alexander Golitzen Richard Irvine | Ao caer o día | |
Vincent Korda Julia Heron | That Hamilton Woman | |
Cedric Gibbons Randall Duell Edwin B. Willis | When Ladies Meet | |
Cor | ||
Cedric Gibbons Urie McCleary Edwin B. Willis | Blossoms in the Dust | |
Richard Day Joseph C. Wright Thomas Little | Blood and Sand | |
Raoul Pene Du Bois Stephen A. Seymour | Louisiana Purchase | |
1942 (15ª) | Branco e negro | |
Richard Day Joseph Wright Thomas Little | This Above All | |
Max Parker Mark-Lee Kirk Casey Roberts | George Washington Slept Here | |
Albert S. D'Agostino Al Fields Darrell Silvera | The Magnificent Ambersons | |
Perry Ferguson Howard Bristol | The Pride of the Yankees | |
Cedric Gibbons Randall Duell Edwin B. Willis Jack Moore | Random Harvest | |
Boris Leven | The Shanghai Gesture | |
Ralph Berger Emile Kuri | Silver Queen | |
John B. Goodman Jack Otterson Russell A. Gausman Edward Ray Robinson | The Spoilers | |
Hans Dreier Roland Anderson Samuel M. Comer | Take a Letter, Darling | |
Lionel Banks Rudolph Sternad Fay Babcock | The Talk of the Town | |
Cor | ||
Richard Day Joseph Wright Thomas Little | My Gal Sal | |
Alexander Golitzen Jack Otterson Russell A. Gausman Ira S. Webb | Arabian Nights | |
Ted Smith Casey Roberts | Captains of the Clouds | |
Vincent Korda Julia Heron | O libro da selva | |
Hans Dreier Roland Anderson George Sawley | Reap the Wild Wind | |
1943 (16ª) | Branco e negro | |
James Basevi William S. Darling Thomas Little | The Song of Bernadette | |
Hans Dreier Ernst Fegte Bertram Granger | Five Graves to Cairo | |
Albert S. D'Agostino Carroll Clark Darrell Silvera Harley Miller | Flight for Freedom | |
Cedric Gibbons Paul Groesse Edwin B. Willis Hugh Hunt | Madame Curie | |
Carl Weyl George J. Hopkins | Mission to Moscow | |
Perry Ferguson Howard Bristol | A estrela do norte | |
Cor | ||
Alexander Golitzen John B. Goodman Russell A. Gausman Ira S. Webb | Phantom of the Opera | |
Hans Dreier Haldane Douglas Bertram Granger | For Whom the Bell Tolls | |
James Basevi Joseph C. Wright Thomas Little | The Gang's All Here | |
John Hughes George J. Hopkins | This Is the Army | |
Cedric Gibbons Daniel Cathcart Edwin B. Willis Jacques Mersereau | Thousands Cheer | |
1944 (17ª) | Branco e negro | |
Cedric Gibbons William Ferrari Paul Huldschinsky Edwin B. Willis | Gaslight | |
Lionel Banks Walter Holscher Joseph Kish | Address Unknown | |
John Hughes Fred M. MacLean | The Adventures of Mark Twain | |
Perry Ferguson Julia Heron | Casanova Brown | |
Lyle Wheeler Leland Fuller Thomas Little | Laura | |
Hans Dreier Robert Usher Samuel M. Comer | No Time for Love | |
Mark-Lee Kirk Victor A. Gangelin | Since You Went Away | |
N/A (nomination withdrawn) | Song of the Open Road | |
Albert S. D'Agostino Carroll Clark Darrell Silvera Claude Carpenter | Step Lively | |
Cor | ||
Wiard Ihnen Thomas Little | Wilson | |
John B. Goodman Alexander Golitzen Russell A. Gausman Ira S. Webb | The Climax | |
Lionel Banks Cary Odell Fay Babcock | As modelos | |
Charles Novi Jack McConaghy | The Desert Song | |
Cedric Gibbons Daniel B. Cathcart Edwin B. Willis Richard Pefferle | Kismet | |
Hans Dreier Raoul Pene du Bois Ray Moyer | Lady in the Dark | |
Ernst Fegte Howard Bristol | The Princess and the Pirate | |
1945 (18ª) | Branco e negro | |
Wiard Ihnen A. Roland Fields | Sangue sobre o sol | |
Albert S. D'Agostino Jack Okey Darrell Silvera Claude Carpenter | Experiment Perilous | |
James Basevi William S. Darling Thomas Little Frank E. Hughes | The Keys of the Kingdom | |
Hans Dreier Roland Anderson Samuel M. Comer Ray Moyer | Love Letters | |
Cedric Gibbons Hans Peters Edwin B. Willis John Bonar Hugh Hunt | The Picture of Dorian Gray | |
Cor | ||
Hans Dreier Ernst Fegte Samuel M. Comer | Frenchman's Creek | |
Lyle Wheeler Maurice Ransford Thomas Little | Leave Her to Heaven | |
Cedric Gibbons Urie McCleary Edwin B. Willis Mildred Griffiths | National Velvet | |
Ted Smith Jack McConaghy | San Antonio | |
Stephen Goosson Rudolph Sternad Frank Tuttle | A Thousand and One Nights | |
1946 (19ª) | Branco e negro | |
William S. Darling Lyle Wheeler Thomas Little Frank E. Hughes | Ana e o rei de Siam | |
Hans Dreier Walter H. Tyler Samuel M. Comer Ray Moyer | Kitty | |
Richard Day Nathan H. Juran Thomas Little Paul S. Fox | The Razor's Edge | |
Cor | ||
Cedric Gibbons Paul Groesse Edwin B. Willis | The Yearling | |
John Bryan | Caesar and Cleopatra | |
Paul Sheriff Carmen Dillon | Henry V |
Mellor dirección de arte e decoración dos escenarios
1940
Ano | Directores de arte | Decoradores | Filme |
---|---|---|---|
1947 (20ª) | Branco e negro | ||
Wilfred Shingleton | John Bryan | Great Expectations | |
Lyle Wheeler Maurice Ransford | Thomas Little Paul S. Fox | The Foxes of Harrow | |
Cor | |||
Alfred Junge | — | Black Narcissus | |
Robert M. Haas | George James Hopkins | Life with Father | |
1948 (21ª) | Branco e negro | ||
Carmen Dillon | Roger K. Furse | Hamlet | |
Robert Haas | William O. Wallace | Johnny Belinda | |
Cor | |||
Arthur Lawson | Hein Heckroth | The Red Shoes | |
Richard Day | Edwin Casey Roberts Joseph Kish | Joan of Arc | |
1949 (22ª) | Branco e negro | ||
Harry Horner John Meehan | Emile Kuri | The Heiress | |
Lyle Wheeler Joseph C. Wright | Thomas Little Paul S. Fox | Come to the Stable | |
Cedric Gibbons Jack Martin Smith | Edwin B. Willis Richard A. Pefferle | Madame Bovary | |
Cor | |||
Cedric Gibbons Paul Groesse | Edwin B. Willis Jack D. Moore | Mulleriñas | |
Edward Carrere | Lyle Reifsnider | Adventures of Don Juan | |
Jim Morahan William Kellner | Michael Relph | Saraband for Dead Lovers |
1950
Ano | Directores de arte | Decoradores | Filme |
---|---|---|---|
1950 (23ª) | Branco e negro | ||
Hans Dreier John Meehan | Samuel M. Comer Ray Moyer | Sunset Boulevard | |
George W. Davis Lyle R. Wheeler | Thomas Little Walter M. Scott | Todo sobre Eva | |
Cedric Gibbons Hans Peters | Edwin B. Willis Hugh Hunt | The Red Danube | |
Cor | |||
Hans Dreier Walter Tyler | Samuel M. Comer Ray Moyer | Samson and Delilah | |
Cedric Gibbons Paul Groesse | Edwin B. Willis Richard A. Pefferle | Annie Get Your Gun | |
Ernst Fegte | George Sawley | Destination Moon | |
1951 (24ª) | Branco e negro | ||
Richard Day | George James Hopkins | A Streetcar Named Desire | |
Leland Fuller Lyle Wheeler | Thomas Little Fred J. Rode | Fourteen Hours | |
John DeCuir Lyle Wheeler | Paul S. Fox Thomas Little | House on Telegraph Hill | |
Jean d'Eaubonne | — | La Ronde | |
Cedric Gibbons Paul Groesse | Edwin B. Wills Jack D. Moore | Too Young to Kiss | |
Cor | |||
E. Preston Ames Cedric Gibbons | Edwin B. Willis Keogh Gleason | Un americano en París | |
George Davis Lyle Wheeler | Paul S. Fox Thomas Little | David and Bathsheba | |
Leland Fuller Lyle Wheeler | Thomas Little Walter M. Scott | On the Riviera | |
Edward Carfagno Cedric Gibbons William A. Horning | Hugh Hunt | Quo Vadis | |
Hein Heckroth | — | The Tales of Hoffmann | |
1952 (25ª) | Branco e negro | ||
Edward Carfagno Cedric Gibbons | Keogh Gleason Edwin B. Willis | The Bad and the Beautiful | |
Roland Anderson Hal Pereira | Emile Kuri | Carrie | |
John DeCuir Lyle Wheeler | Walter M. Scott | My Cousin Rachel | |
So Matsuyama | H. Motsumoto | Rashōmon | |
Leland Fuller Lyle Wheeler | Claude Carpenter Thomas Little | Viva Zapata! | |
Cor | |||
Marcel Vertes | Paul Sheriff | Moulin Rouge | |
Clavé Richard Day | Howard Bristol | O fabuloso Andersen | |
Cedric Gibbons Paul Groesse | Arthur Krams Edwin B. Willis | The Merry Widow | |
Frank Hotaling | John McCarthy, Jr. Charles S. Thompson | O home tranquilo | |
John DeCuir Lyle Wheeler | Paul S. Fox Thomas Little | As neves do Kilimanjaro | |
1953 (26ª) | Branco e negro | ||
Edward Carfagno Cedric Gibbons | Hugh Hunt Edwin B. Willis | Julius Caesar | |
Paul Markwitz Fritz Maurischat | — | Martin Luther | |
Leland Fuller Lyle Wheeler | Paul S. Fox | The President's Lady | |
Hal Pereira Walter Tyler | — | Roman Holiday | |
Maurice Ransford Lyle Wheeler | Stuart Reiss | Titanic | |
Cor | |||
George Davis Lyle Wheeler | Paul S. Fox Walter M. Scott | The Robe | |
Alfred Junge Hans Peters | John Jarvis | Os cabaleiros da táboa redonda | |
Cedric Gibbons Paul Groesse | Arthur Krams Edwin B. Willis | Lili | |
E. Preston Ames Edward Carfagno Cedric Gibbons Gabriel Scognamillo | Keogh Gleason Arthur Krams Jack D. Moore Edwin B. Willis | The Story of Three Loves | |
Cedric Gibbons Urie McCleary | Jack D. Moore Edwin B. Willis | Young Bess | |
1954 (27ª) | Branco e negro | ||
Richard Day | — | A lei do silencio | |
Roland Anderson Hal Pereira | Samuel M. Comer Grace Gregory | The Country Girl | |
Cedric Gibbons Edward Carfagno | Edwin B. Willis Emile Kuri | Executive Suite | |
Max Ophüls | — | Le Plaisir | |
Hal Pereira Walter Tyler | Samuel M. Comer Ray Moyer | Sabrina | |
Cor | |||
John Meehan | Emile Kuri | 20000 leguas de viaxe submarina | |
Cedric Gibbons E. Preston Ames | Edwin B. Willis Keogh Gleason | Brigadoon | |
Lyle Wheeler Leland Fuller | Walter M. Scott Paul S. Fox | Désirée | |
Hal Pereira Roland Anderson | Samuel M. Comer Ray Moyer | Red Garters | |
Malcolm Bert Gene Allen | Irene Sharaff George James Hopkins | A Star Is Born | |
1955 (28ª) | Branco e negro | ||
Hal Pereira Tambi Larsen | Samuel M. Comer Arthur Krams | The Rose Tattoo | |
Cedric Gibbons Randall Duell | Edwin B. Willis Henry Grace | Blackboard Jungle | |
Cedric Gibbons Malcolm Brown | Edwin B. Willis Hugh B. Hunt | I'll Cry Tomorrow | |
Joseph C. Wright | Darrell Silvera | The Man with the Golden Arm | |
Edward S. Haworth Walter Simonds | Robert Priestley | Marty | |
Cor | |||
William Flannery | Jo Mielziner Robert Priestley | Picnic | |
Lyle Wheeler John DeCuir | Walter M. Scott Paul S. Fox | Daddy Long Legs | |
Oliver Smith Joseph C. Wright | Howard Bristol | Eles e elas | |
Lyle Wheeler George Davis | Walter M. Scott Jack Stubbs | Love Is a Many-Splendored Thing | |
Hal Pereira Joseph McMillan Johnson | Samuel M. Comer Arthur Krams | To Catch a Thief | |
1956 (29ª) | Branco e negro | ||
Cedric Gibbons Malcolm F. Brown | Edwin B. Willis F. Keogh Gleason | Somebody Up There Likes Me | |
Hal Pereira A. Earl Hedrick | Samuel M. Comer Frank R. McKelvy | Os heroes tamén choran | |
So Matsuyama | — | Os sete samurais | |
Ross Bellah | William R. Kiernan Louis Diage | The Solid Gold Cadillac | |
Lyle R. Wheeler Jack Martin Smith | Walter M. Scott Stuart A. Reiss | Teenage Rebel | |
Cor | |||
Lyle R. Wheeler John DeCuir | Walter M. Scott Paul S. Fox | The King and I | |
James W. Sullivan Ken Adam | Ross J. Dowd | Around the World in 80 Days | |
Boris Leven | Ralph S. Hurst | Xigante | |
Cedric Gibbons Hans Peters E. Preston Ames | Edwin B. Willis F. Keogh Gleason | Lust for Life | |
Hal Pereira Walter H. Tyler Albert Nozaki | Samuel M. Comer Ray Moyer | Os dez mandamentos | |
1957 (30ª)[5] | |||
Ted Haworth | Robert Priestley | Sayonara | |
Hal Pereira George Davis | Samuel M. Comer Ray Moyer | Funny Face | |
William A. Horning Gene Allen | Edwin B. Willis Richard Pefferle | Les Girls | |
Walter Holscher | William Kiernan Louis Diage | Pal Joey | |
William A. Horning Urie McCleary | Edwin B. Willis Hugh Hunt | O condado de Raintree | |
1958 (31ª) | |||
William A. Horning E. Preston Ames | Henry Grace F. Keogh Gleason | Gigi | |
Malcolm Bert | George James Hopkins | Auntie Mame | |
Cary Odell | Louis Diage | Namoreime dunha bruxa | |
Lyle R. Wheeler John DeCuir | Walter M. Scott Paul S. Fox | A Certain Smile | |
Hal Pereira Henry Bumstead | Samuel M. Comer Frank McKelvy | Vertixe | |
1959 (32ª)[6] | Branco e negro | ||
Lyle R. Wheeler George Davis | Walter M. Scott Stuart A. Reiss | The Diary of Anne Frank | |
Hal Pereira Walter Tyler | Samuel M. Comer Arthur Krams | Career | |
Carl Anderson | William Kiernan | The Last Angry Man | |
Ted Haworth | Edward G. Boyle | Con saias e a rachar | |
Oliver Messel William Kellner | Scot Slimon | De súpeto, o último verán | |
Cor | |||
William A. Horning Edward Carfagno | Hugh Hunt | Ben-Hur | |
John De Cuir | Julia Heron | The Big Fisherman | |
Lyle R. Wheeler Franz Bachelin Herman A. Blumenthal | Walter M. Scott Joseph Kish | Viaxe ó centro da terra | |
William A. Horning Robert F. Boyle Merrill Pye | Henry Grace Frank McKelvy | Coa morte nos talóns | |
Richard H. Riedel | Russell A. Gausman Ruby R. Levitt | Pillow Talk |
1960
Ano | Directores de arte | Decoradores | Filme |
---|---|---|---|
1960 (33ª) | Branco e negro | ||
Alexander Trauner | Edward G. Boyle | O apartamento | |
Joseph McMillan Johnson Kenneth A. Reid | Ross Dowd | The Facts of Life | |
Joseph Hurley Robert Clatworthy | George Milo | Psicose | |
Tom Morahan | Lionel Couch | Sons and Lovers | |
Hal Pereira Walter Tyler | Samuel M. Comer Arthur Krams | Visit to a Small Planet | |
Cor | |||
Harry Horner | Russell A. Gausman Julia Heron | Spartacus | |
George Davis Addison Hehr | Henry Grace Hugh Hunt Otto Siegel | Cimarrón | |
Hal Pereira Roland Anderson | Samuel M. Comer Arrigo Breschi | It Started in Naples | |
Ted Haworth | William Kiernan | Pepe | |
Edward Carrere | George James Hopkins | Sunrise at Campobello | |
1961 (34ª) | Branco e negro | ||
Alexander Trauner | Gene Callahan | The Hustler | |
Carroll Clark | Emile Kuri Hal Gausman | The Absent-Minded Professor | |
Fernando Carrere | Edward G. Boyle | A calumnia | |
Rudolf Sternad | George Milo | Judgment at Nuremberg | |
Piero Gherardi | — | La Dolce Vita | |
Cor | |||
Boris Leven | Victor A. Gangelin | West Side Story | |
Hal Pereira Roland Anderson | Samuel M. Comer Ray Moyer | Breakfast at Tiffany's | |
Veniero Colasanti John Moore | — | O Cid | |
Alexander Golitzen Joseph Wright | Howard Bristol | Flower Drum Song | |
Hal Pereira Walter Tyler | Samuel M. Comer Arthur Krams | Summer and Smoke | |
1962 (35ª) | Branco e negro | ||
Alexander Golitzen Henry Bumstead | Oliver Emert | To Kill a Mockingbird | |
Joseph Wright | George James Hopkins | Días de viño e rosas | |
Ted Haworth Léon Barsacq Vincent Korda | Gabriel Bechir | The Longest Day | |
George Davis Edward Carfagno | Henry Grace Dick Pefferle | Período de axuste | |
Hal Pereira Roland Anderson | Samuel M. Comer Frank R. McKelvy | The Pigeon That Took Rome | |
Cor | |||
John Box John Stoll | Dario Simoni | Lawrence de Arabia | |
Paul Groesse | George James Hopkins | The Music Man | |
George Davis J. McMillan Johnson | Henry Grace Hugh Hunt | Rebelión a bordo | |
Alexander Golitzen Robert Clatworthy | George Milo | That Touch of Mink | |
George Davis Edward Carfagno | Henry Grace Dick Pefferle | The Wonderful World of the Brothers Grimm | |
1963 (36ª) | Branco e negro | ||
Gene Callahan | — | América, América | |
Piero Gherardi | — | 8½ | |
Hal Pereira Tambi Larsen | Samuel M. Comer Robert R. Benton | Hud | |
Hal Pereira Roland Anderson | Samuel M. Comer Grace Gregory | Love with the Proper Stranger | |
George Davis Paul Groesse | Henry Grace Hugh Hunt | Twilight of Honor | |
Cor | |||
John DeCuir Jack Martin Smith Hilyard Brown Herman Blumenthal Elven Webb Maurice Pelling Boris Juraga | Walter M. Scott Paul S. Fox Ray Moyer | Cleopatra | |
Lyle Wheeler | Gene Callahan | O cardeal | |
Hal Pereira Roland Anderson | Samuel M. Comer James W. Payne | Come Blow Your Horn | |
George Davis William Ferrari Addison Hehr | Henry Grace Don Greenwood Jr. Jack Mills | A conquista do Oeste | |
Ralph Brinton Ted Marshall | Jocelyn Herbert Josie MacAvin | Tom Jones | |
1964 (37ª) | Branco e negro | ||
Vassilis Fotopoulos | — | Zorba the Greek | |
George Davis Hans Peters Elliot Scott | Henry Grace Robert R. Benton | The Americanization of Emily | |
William Glasgow | Raphael Bretton | Hush… Hush, Sweet Charlotte | |
Stephen Grimes | — | A noite da iguana | |
Cary Odell | Edward G. Boyle | Seven Days in May | |
Cor | |||
Gene Allen Cecil Beaton | George James Hopkins | My Fair Lady | |
John Bryan Maurice Carter | Patrick McLoughlin Robert Cartwright | Becket | |
Carroll Clark William H. Tuntke | Emile Kuri Hal Gausman | Mary Poppins | |
George Davis E. Preston Ames | Henry Grace Hugh Hunt | The Unsinkable Molly Brown | |
Jack Martin Smith Ted Haworth | Walter M. Scott Stuart A. Reiss | What a Way to Go! | |
1965 (38ª) | Branco e negro | ||
Robert Clatworthy | Joseph Kish | Ship of Fools | |
Robert Emmet Smith | Frank Tuttle | King Rat | |
George Davis Urie McCleary | Henry Grace Charles S. Thompson | A Patch of Blue | |
Hal Pereira Jack Poplin | Robert R. Benton Joseph Kish | The Slender Thread | |
Hal Pereira Tambi Larsen | Ted Marshall Josie MacAvin | The Spy Who Came in from the Cold | |
Cor | |||
John Box Terence Marsh | Dario Simoni | Doutor Zhivago | |
John DeCuir Jack Martin Smith | Dario Simoni | O tormento e a éxtase | |
Richard Day William Creber David S. Hall | Ray Moyer Fred M. MacLean Norman Rockett | The Greatest Story Ever Told | |
Robert Clatworthy | George James Hopkins | Inside Daisy Clover | |
Boris Leven | Walter M. Scott Ruby Levitt | Sorrisos e lágrimas | |
1966 (39ª) | Branco e negro | ||
Richard Sylbert | George James Hopkins | ¿Quen teme a Virginia Woolf? | |
Robert Luthardt | Edward G. Boyle | The Fortune Cookie | |
Luigi Scaccianoce | — | O evanxeo segundo San Mateo | |
Willy Holt Marc Frederix Pierre Guffroy | — | Arde París? | |
George Davis Paul Groesse | Henry Grace Hugh Hunt | Mister Buddwing | |
Cor | |||
Jack Martin Smith Dale Hennesy | Walter M. Scott Stuart A. Reiss | Fantastic Voyage | |
Alexander Golitzen George C. Webb | John McCarthy, Jr. John Austin | Gambit | |
Piero Gherardi | — | Giuletta degli spiriti | |
Hal Pereira Arthur Lonergan | Robert R. Benton James W. Payne | The Oscar | |
Boris Leven | Walter M. Scott John Sturtevant William Kiernan | O Yang-Tse en chamas | |
1967 (40ª) | |||
John Truscott Edward Carrere | John W. Brown | Camelot | |
Mario Chiari Jack Martin Smith Ed Graves | Walter M. Scott Stuart A. Reiss | Doctor Dolittle | |
Robert Clatworthy | Frank Tuttle | A que non sabes quen vén cear esta noite? | |
Renzo Mongiardino John DeCuir Elven Webb Giuseppe Mariani | Dario Simoni Luigi Gervasi | The Taming of the Shrew | |
Alexander Golitzen George C. Webb | Howard Bristol | Millie, unha rapaza moderna | |
1968 (41ª) | |||
John Box Terence Marsh | Vernon Dixon Ken Muggleston | Oliver! | |
George Davis Edward Carfagno | — | As sandalias do pescador | |
Boris Leven | Walter M. Scott Howard Bristol | Star! | |
Anthony Masters Harry Lange Ernie Archer | — | 2001: Unha odisea do espazo | |
Mikhail Bogdanov Gennady Myasnikov | Georgi Koshelev Vladimir Uvarov | Voyna i mir | |
1969 (42ª) | |||
John Decuir Jack Martin Smith Herman Blumenthal | Walter M. Scott George Hopkins Raphael Bretton | Hello, Dolly! | |
Maurice Carter Lionel Couch | Patrick McLoughlin | Ana dos mil días | |
Robert F. Boyle George B. Chan | Edward G. Boyle Carl Biddiscombe | Gaily, Gaily | |
Alexander Golitzen George C. Webb | Jack D. Moore | A doce caridade | |
Harry Horner | Frank McKelvy | They Shoot Horses, Don't They? |
1970
Ano | Directores de arte | Decoradores | Filme |
---|---|---|---|
1970 (43ª) | |||
Urie McCleary Gil Parrondo | Antonio Mateos Pierre-Louis Thevenet | Patton | |
Alexander Golitzen E. Preston Ames | Jack D. Moore Mickey S. Michaels | Airport | |
Tambi Larsen | Darrell Silvera | The Molly MaGuires | |
Terence Marsh Bob Cartwright | Pamela Cornell | Scrooge | |
Jack Martin Smith Yoshirō Muraki Richard Day Taizoh Kawashima | Samuel M. Comer Arthur Krams Norman Rockett | Tora! Tora! Tora! | |
1971 (44ª) | |||
John Box Ernest Archer Jack Maxsted Gil Parrondo | Vernon Dixon | Nicolás e Alexandra | |
Boris Leven William Tuntke | Ruby Levitt | The Andromeda Strain | |
John B. Mansbridge Peter Ellenshaw | Emile Kuri Hal Gausman | A meiga novata | |
Robert F. Boyle Michael Stringer | Peter Lamont | O violinista no tellado | |
Terence Marsh Robert Cartwright | Peter Howitt | Mary, Queen of Scots | |
1972 (45ª) | |||
Rolf Zehetbauer Jurgen Kiebach | Herbert Strabel | Cabaret | |
Carl Anderson | Reg Allen | Lady Sings the Blues | |
William Creber | Raphael Bretton | The Poseidon Adventure | |
John Box Gil Parrondo Robert W. Laing | — | Viaxes coa miña tía | |
Donald M. Ashton Geoffrey Drake | John Graysmark William Hutchinson Peter James | O mozo Winston | |
1973 (46ª) | |||
Henry Bumstead | James W. Payne | O golpe | |
Lorenzo Mongiardino Gianni Quaranta | Carmelo Patrono | Brother Sun, Sister Moon | |
Bill Malley | Jerry Wunderlich | O exorcista | |
Philip Jefferies | Robert de Vestel | Tom Sawyer | |
Stephen Grimes | William Kiernan | The Way We Were | |
1974 (47ª) | |||
Dean Tavoularis Angelo Graham | George R. Nelson | O padriño (II parte) | |
Richard Sylbert W. Stewart Campbell | Ruby Levitt | Chinatown | |
Alexander Golitzen E. Preston Ames | Frank McKelvy | Earthquake | |
Peter Ellenshaw John B. Mansbridge Walter Tyler Al Roelofs | Hal Gausman | The Island at the Top of the World | |
William Creber Ward Preston | Raphael Bretton | O coloso en chamas | |
1975 (48ª) | |||
Ken Adam Roy Walker | Vernon Dixon | Barry Lyndon | |
Edward Carfagno | Frank McKelvy | The Hindenburg | |
Alexander Trauner Tony Inglis | Peter James | O home que puido reinar | |
Richard Sylbert W. Stewart Campbell | George Gaines | Shampoo | |
Albert Brenner | Marvin March | The Sunshine Boys | |
1976 (49ª) | |||
George Jenkins | George Gaines | Tódolos homes do presidente | |
Elliot Scott | Norman Reynolds | The Incredible Sarah | |
Gene Callahan Jack Collis | Jerry Wunderlich | The Last Tycoon | |
Dale Hennesy | Robert de Vestel | Logan's Run | |
Robert F. Boyle | Arthur Jeph Parker | The Shootist | |
1977 (50ª) | |||
John Barry Norman Reynolds Leslie Dilley | Roger Christian | A guerra das galaxias | |
George C. Webb | Mickey S. Michaels | Airport '77 | |
Joe Alves Dan Lomino | Phil Abramson | Encontros na terceira fase | |
Ken Adam Peter Lamont | Hugh Scaife | The Spy Who Loved Me | |
Albert Brenner | Marvin March | The Turning Point | |
1978 (51ª) | |||
Paul Sylbert Edwin O'Donovan | George Gaines | O ceo pode agardar | |
Dean Tavoularis Angelo Graham | George R. Nelson | O meirande roubo do século | |
Albert Brenner | Marvin March | California Suite | |
Mel Bourne | Daniel Robert | Interiors | |
Tony Walton Philip Rosenberg | Edward Stewart Robert Drumheller | O meigo | |
1979 (52ª) | |||
Philip Rosenberg Tony Walton | Edward Stewart Gary Brink | Empeza o espectáculo | |
Michael Seymour Les Dilley Roger Christian | Ian Whittaker | Alien | |
Dean Tavoularis Angelo Graham | George R. Nelson | Apocalypse Now | |
George Jenkins | Arthur Jeph Parker | The China Syndrome | |
Harold Michelson Joe Jennings Leon Harris John Vallone | Linda Descenna | Star Trek: The Motion Picture |
1980
Ano | Directores de arte | Decoradores | Filme |
---|---|---|---|
1980 (53ª) | |||
Pierre Guffroy Jack Stephens | — | Tess | |
John W. Corso | John M. Dwyer | Coal Miner's Daughter | |
Stuart Craig Robert Cartwright | Hugh Scaife | The Elephant Man | |
Norman Reynolds Leslie Dilley Harry Lange Alan Tomkins | Michael D. Ford | O imperio contraataca | |
Yoshirō Muraki | — | Kagemusha | |
1981 (54ª) | |||
Norman Reynolds Leslie Dilley | Michael D. Ford | Na busca da arca perdida | |
Assheton Gorton | Ann Mollo | A muller do tenente francés | |
Tambi Larsen | James L. Berkey | A porta do ceo | |
John Graysmark Patrizia von Brandenstein Tony Reading | George DeTitta Sr. George DeTitta, Jr. Peter Howitt | Ragtime | |
Richard Sylbert | Michael Seirton | Reds | |
1982 (55ª) | |||
Stuart Craig Robert W. Laing | Michael Seirton | Gandhi | |
Dale Hennesy | Marvin March | Annie | |
Lawrence G. Paull David L. Snyder | Linda DeScenna | Blade Runner | |
Franco Zeffirelli Gianni Quaranta | — | La traviata | |
Rodger Maus Tim Hutchinson William Craig Smith | Harry Cordwell | Vítor ou Vitoria | |
1983 (56ª) | |||
Anna Asp | Susanne Lingheim | Fanny e Alexander | |
Norman Reynolds Fred Hole James L. Schoppe | Michael D. Ford | O retorno do Jedi | |
Geoffrey Kirkland Richard Lawrence W. Stewart Campbell Peter R. Romero | Jim Poynter George R. Nelson | The Right Stuff | |
Polly Platt Harold Michelson | Tom Pedigo Anthony Mondell | A forza do cariño | |
Roy Walker Leslie Tomkins | Tessa Davies | Yentl | |
1984 (57ª) | |||
Patrizia von Brandenstein | Karel Černý | Amadeus | |
Richard Sylbert | George Gaines | The Cotton Club | |
Mel Bourne Angelo P. Graham | Bruce Weintraub | O mellor | |
John Box | Hugh Scaife | A Passage to India | |
Albert Brenner | Rick Simpson | 2010 | |
1985 (58ª) | |||
Stephen Grimes | Josie Macavin | Memorias de África | |
Norman Garwood | Maggie Gray | Brazil | |
J. Michael Riva Bo Welch | Linda DeScenna | A cor púrpura | |
Yoshirō Muraki Shinobu Muraki | — | Ran | |
Stan Jolley | John H. Anderson | Testemuña única | |
1986 (59ª) | |||
Gianni Quaranta Brian Ackland-Snow | Brian Savegar Elio Altamura | Unha habitación con vistas | |
Peter Lamont | Crispian Sallis | Aliens | |
Boris Leven | Karen O'Hara | The Color of Money | |
Stuart Wurtzel | Carol Joffe | Hannah e as súas irmás | |
Stuart Craig | Jack Stephens | A misión | |
1987 (60ª) | |||
Ferdinando Scarfiotti | Bruno Cesari Osvaldo Desideri | O derradeiro emperador | |
Norman Reynolds | Harry Cordwell | O imperio do sol | |
Anthony Pratt | Joanne Woollard | Esperanza e gloria | |
Santo Loquasto | Carol Joffe Leslie Bloom George DeTitta Jr. | Radio Days | |
Patrizia von Brandenstein William A. Elliott | Hal Gausman | The Untouchables | |
1988 (61ª) | |||
Stuart Craig | Gérard James | As amizades perigosas | |
Albert Brenner | Garrett Lewis | Beaches | |
Ida Random | Linda DeScenna | Rain Man | |
Dean Tavoularis | Armin Ganz | Tucker | |
Elliot Scott | Peter Howitt | Quen enganou a Roger Rabbit? | |
1989 (62ª) | |||
Anton Furst | Peter Young | Batman | |
Leslie Dilley | Anne Kuljian | The Abyss | |
Dante Ferretti | Francesca Lo Schiavo | As aventuras do barón Munchausen | |
Bruno Rubeo | Crispian Sallis | Paseando a Miss Daisy | |
Norman Garwood | Garrett Lewis | Glory |
1990
Ano | Filme | Directores de arte | Decoradores |
---|---|---|---|
1990 (63ª) | |||
Dick Tracy | Richard Sylbert | Rick Simpson | |
Cyrano de Bergerac | Ezio Frigerio | Jacques Rouxel | |
Dances with Wolves | Jeffrey Beecroft | Lisa Dean | |
The Godfather Part III | Dean Tavoularis | Gary Fettis | |
Hamlet | Dante Ferretti | Francesca Lo Schiavo | |
1991 (64ª) | |||
Bugsy | Dennis Gassner | Nancy Haigh | |
Barton Fink | Dennis Gassner | Nancy Haigh | |
O rei pescador | Mel Bourne | Cindy Carr | |
Hook, o capitán Garfo | Norman Garwood | Garrett Lewis | |
O príncipe das mareas | Paul Sylbert | Caryl Heller | |
1992 (65ª) | |||
Howards End | Luciana Arrighi | Ian Whittaker | |
Drácula, de Bram Stoker | Thomas E. Sanders | Garrett Lewis | |
Chaplin | Stuart Craig | Chris A. Butler | |
Toys | Ferdinando Scarfiotti | Linda DeScenna | |
Sen perdón | Henry Bumstead | Janice Blackie-Goodine | |
1993 (66ª) | |||
A lista de Schindler | Allan Starski | Ewa Braun | |
Addams Family Values | Ken Adam | Marvin March | |
The Age of Innocence | Dante Ferretti | Robert J. Franco | |
Orlando | Ben Van Os e Jan Roelfs | — | |
O que queda do día | Luciana Arrighi | Ian Whittaker | |
1994 (67ª) | |||
The Madness of King George | Ken Adam | Carolyn Scott | |
Balas sobre Broadway | Santo Loquasto | Susan Bode | |
Forrest Gump | Rick Carter | Nancy Haigh | |
Interview with the Vampire | Dante Ferretti | Francesca Lo Schiavo | |
Legends of the Fall | Lilly Kilvert | Dorree Cooper | |
1995 (68ª) | |||
Restoration | Eugenio Zanetti | — | |
Apollo 13 | Michael Corenblith | Merideth Boswell | |
Babe | Roger Ford | Kerrie Brown | |
A princesiña | Bo Welch | Cheryl Carasik | |
Richard III | Tony Burrough | — | |
1996 (69ª) | |||
O paciente inglés | Stuart Craig | Stephenie McMillan | |
Unha gaiola de grilos | Bo Welch | Cheryl Carasik | |
Evita | Brian Morris | Philippe Turlure | |
Hamlet | Tim Harvey | — | |
Romeo + Juliet | Catherine Martin | Brigitte Broch | |
1997 (70ª) | |||
Titanic | Peter Lamont | Michael D. Ford | |
Gattaca | Jan Roelfs | Nancy Nye | |
Kundun | Dante Ferretti | Francesca Lo Schiavo | |
L.A. Confidential | Jeannine Oppewall | Jay Hart | |
Men in Black | Bo Welch | Cheryl Carasik | |
1998 (71ª) | |||
Shakespeare in Love | Martin Childs | Jill Quertier | |
Elizabeth | John Myhre | Peter Howitt | |
Pleasantville | Jeannine Oppewall | Jay Hart | |
Saving Private Ryan | Tom Sanders | Lisa Dean Kavanaugh | |
What Dreams May Come | Eugenio Zanetti | Cindy Carr | |
1999 (72ª) | |||
Sleepy Hollow | Rick Heinrichs | Peter Young | |
Anna and the King | Luciana Arrighi | Ian Whittaker | |
As normas da casa da sidra | David Gropman | Beth Rubino | |
The Talented Mr. Ripley | Roy Walker | Bruno Cesari | |
Topsy-Turvy | Eve Stewart | John Bush |
2000
Ano | Filme | Directores de arte | Decoradores |
---|---|---|---|
2000 (73ª) | |||
Wò hǔ cáng lóng | Tim Yip | — | |
Gladiator | Arthur Max | Crispian Sallis | |
How the Grinch Stole Christmas | Michael Corenblith | Merideth Boswell | |
Quills | Martin Childs | Jill Quertier | |
Vatel | Jean Rabasse | Françoise Benoît-Fresco | |
2001 (74ª) | |||
Moulin Rouge! | Catherine Martin | Brigitte Broch | |
Le Fabuleux Destin d'Amélie Poulain | Aline Bonetto | Marie-Laure Valla | |
Gosford Park | Stephen Altman | Anna Pinnock | |
Harry Potter e a pedra filosofal | Stuart Craig | Stephenie McMillan | |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring | Grant Major | Dan Hennah | |
2002 (75ª) | |||
Chicago | John Myhre | Gordon Sim | |
Frida | Felipe Fernández del Paso | Hania Robledo | |
Gangs of New York | Dante Ferretti | Francesca Lo Schiavo | |
The Lord of the Rings: The Two Towers | Grant Major | Dan Hennah e Alan Lee | |
Road to Perdition | Dennis Gassner | Nancy Haigh | |
2003 (76ª) | |||
The Lord of the Rings: The Return of the King | Grant Major | Dan Hennah e Alan Lee | |
Girl with a Pearl Earring | Ben Van Os | Cecile Heideman | |
O último samurai | Lilly Kilvert | Gretchen Rau | |
Master and Commander: The Far Side of the World | William Sandell | Robert Gould | |
Seabiscuit | Jeannine Oppewall | Leslie Pope | |
2004 (77ª) | |||
The Aviator | Dante Ferretti | Francesca Lo Schiavo | |
Finding Neverland | Gemma Jackson | Trisha Edwards | |
Unha serie de sucesos desafortunados, de Lemony Snicket | Rick Heinrichs | Cheryl Carasik | |
The Phantom of the Opera | Anthony Pratt | Celia Bobak | |
Un longo domingo de noivado | Aline Bonetto | — | |
2005 (78ª) | |||
Memorias dunha geixa | John Myhre | Gretchen Rau | |
Good Night, and Good Luck. | Jim Bissell | Jan Pascale | |
Harry Potter e o Cáliz de fogo | Stuart Craig | Stephenie McMillan | |
King Kong | Grant Major | Dan Hennah e Simon Bright | |
Pride & Prejudice | Sarah Greenwood | Katie Spencer | |
2006 (79ª) | |||
El laberinto del fauno | Eugenio Caballero | Pilar Revuelta | |
Dreamgirls | John Myhre | Nancy Haigh | |
The Good Shepherd | Jeannine Claudia Oppewall | Gretchen Rau e Leslie E. Rollins | |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest | Rick Heinrichs | Cheryl Carasik | |
O prestixio | Nathan Crowley | Julie Ochipinti | |
2007 (80ª) | |||
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street | Dante Ferretti | Francesca Lo Schiavo | |
American Gangster | Arthur Max | Beth A. Rubino | |
Atonement | Sarah Greenwood | Katie Spencer | |
The Golden Compass | Dennis Gassner | Anna Pinnock | |
There Will Be Blood | Jack Fisk | Jim Erickson | |
2008 (81ª) | |||
O curioso caso de Benjamin Button | Donald Graham Burt | Victor J. Zolfo | |
Changeling | James J. Murakami | Gary Fettis | |
O cabaleiro escuro | Nathan Crowley | Peter Lando | |
The Duchess | Michael Carlin | Rebecca Alleway | |
Revolutionary Road | Kristi Zea | Debra Schutt | |
2009 (82ª) | |||
Avatar | Rick Carter e Robert Stromberg | Kim Sinclair | |
The Imaginarium of Doctor Parnassus | Dave Warren e Anastasia Masaro | Caroline Smith | |
Nine | John Myhre | Gordon Sim | |
Sherlock Holmes | Sarah Greenwood | Katie Spencer | |
The Young Victoria | Patrice Vermette | Maggie Gray |
2010
Ano | Filme | Directores de arte | Decoradores |
---|---|---|---|
2010 (83ª) | |||
Alice in Wonderland | Robert Stromberg | Karen O'Hara | |
Harry Potter e as reliquias da morte (1ª parte) | Stuart Craig | Stephenie McMillan | |
Orixe | Guy Hendrix Dyas | Larry Dias e Doug Mowat | |
The King's Speech | Eve Stewart | Judy Farr | |
Valor de lei | Jess Gonchor | Nancy Haigh | |
2011 (84ª) | |||
Hugo | Dante Ferretti | Francesca Lo Schiavo | |
The Artist | Laurence Bennett | Robert Gould | |
Harry Potter e as reliquias da morte (2ª parte) | Stuart Craig | Stephenie McMillan | |
Midnight in Paris | Anne Seibel | Hélène Dubreuil | |
War Horse | Rick Carter | Lee Sandales | |
2012 (85ª) | |||
Lincoln | Rick Carter | Jim Erickson | |
Anna Karenina | Sarah Greenwood | Katie Spencer | |
The Hobbit: An Unexpected Journey | Dan Hennah | Ra Vincent e Simon Bright | |
Les Misérables | Eve Stewart | Anna Lynch-Robinson | |
Life of Pi | David Gropman | Anna Pinnock | |
2013 (86ª) | |||
The Great Gatsby | Catherine Martin | Beverley Dunn | |
12 anos de escravitude | Adam Stockhausen | Alice Baker | |
American Hustle | Judy Becker | Heather Loeffler | |
Gravity | Andy Nicholson | Rosie Goodwin e Joanne Woollard | |
Her | K.K. Barrett | Gene Serdena | |
2014 (87ª) | |||
The Grand Budapest Hotel | Adam Stockhausen | Anna Pinnock | |
The Imitation Game | Maria Djurkovic | Tatiana Macdonald | |
Interstellar | Nathan Crowley | Gary Fettis | |
Into the Woods | Dennis Gassner | Anna Pinnock | |
Mr. Turner | Suzie Davies | Charolotte Watts | |
2015 (88ª) | |||
Mad Max: Fury Road | Colin Gibson | Lisa Thompson | |
Bridge of Spies | Rena DeAngelo | Bernhard Henrich e Adam Stockhausen | |
The Danish Girl | Michael Standish | Eve Stewart | |
The Martian | Celia Bobak | Arthur Max | |
The Revenant | Jack Fisk | Hamish Purdy | |
2016 (89ª) | |||
La La Land | David Wasco | Sandy Reynolds-Wasco | |
Arrival | Patrice Vermette | Paul Hotte | |
Animais fantásticos e onde atopalos | Stuart Craig | Anna Pinnock | |
Hail, Caesar! | Jess Gonchor | Nancy Haigh | |
Passengers | Guy Hendrix Dyas | Gene Serdena | |
2017 (90ª) | |||
The Shape of Water | Paul D. Austerberry | Shane Vieau e Jeff Melvin | |
Beauty and the Beast | Sarah Greenwood | Katie Spencer | |
Blade Runner 2049 | Dennis Gassner | Alessandra Querzola | |
Darkest Hour | Sarah Greenwood | Katie Spencer | |
Dunkerque | Nathan Crowley | Gary Fettis | |
2018 (91ª) | |||
Black Panther | Hannah Beachler | Jay Hart | |
The Favourite | Fiona Crombie | Alice Felton | |
First Man | Nathan Crowley | Kathy Lucas | |
Mary Poppins Returns | John Myhre | Gordon Sim | |
Roma | Eugenio Caballero | Bárbara Enrı́quez | |
2019 (92ª) | |||
Once Upon a Time in Hollywood | Barbara Ling | Nancy Haigh | |
The Irishman | Bob Shaw | Regina Graves | |
Jojo Rabbit | Ra Vincent | Nora Sopková | |
1917 | Dennis Gassner | Lee Sandales | |
Gisaengchung | Lee Ha-jun | Cho Won-woo |
2020
Ano | Filme | Deseñador de produción | Decorador |
---|---|---|---|
2020/21 (93ª) [7] | |||
Mank | Donald Graham Burt | Jan Pascale | |
The Father | Peter Francis | Cathy Featherstone | |
Ma Rainey's Black Bottom | Mark Ricker | Karen O'Hara e Diana Stoughton | |
News of the World | David Crank | Elizabeth Keenan | |
Tenet | Nathan Crowley | Kathy Lucas | |
2021 (94ª) [8] | |||
Dune | Patrice Vermette | Zsuzsanna Sipos | |
Nightmare Alley | Tamara Deverell | Shane Vieau | |
The Power of the Dog | Grant Major | Amber Richards | |
The Tragedy of Macbeth | Stefan Dechant | Nancy Haigh | |
West Side Story | Adam Stockhausen | Rena DeAngelo |
Notas
Véxase tamén
🔥 Top keywords: