Słowenia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020
Narzędzia
Ogólne
Drukuj lub eksportuj
W innych projektach
Kod MKOl | SLO | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2020 Tokio | ||||||
Chorąży | ||||||
Liczba zawodników | 53 w 14 dyscyplinach | |||||
|
Słowenię na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020 reprezentowało 53 zawodników : 28 mężczyzn i 25 kobiet. Był to 8 start reprezentacji Słowenii na letnich igrzyskach olimpijskich[2].
Medal | Zawodnik | Dyscyplina | Konkurencja | Rezultat | Data |
---|---|---|---|---|---|
Złoto | Benjamin Savšek | Kajakarstwo górskie | slalom C-1 mężczyzn | 98,25 pkt | 26 lipca |
Złoto | Primož Roglič | Kolarstwo szosowe | jazda indywidualna na czas mężczyzn | 55:04,19 | 28 lipca |
Złoto | Janja Garnbret | Wspinaczka sportowa | kobiety | 5 pkt | 6 sierpnia |
Srebro | Tina Trstenjak | Judo | waga do 63 kg kobiet | W finale ulegla reprezentantce Francji Clarisse Agbegnenou | 27 lipca |
Brąz | Tadej Pogačar | Kolarstwo szosowe | wyścig ze startu wspólnego mężczyzn | 6:06:33 | 24 lipca |
Zawodniczka | Konkurencja | Eliminacje | Finał | Pozycja | Źródło | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Obręcz | Piłka | Maczugi | Skakanka | Razem | Obręcz | Piłka | Maczugi | Wstążka | Razem | ||||
Ekaterina Vedeneeva | wielobój indywidualnie | 22,800 | 23,550 | 22,550 | 20,800 | 89,700 | NQ | 16. | [4] |
Zawodnik | Konkurencja | Runda 1 | Runda 2 | Runda 3 | Runda 4 | Łącznie | Źródło | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Wynik | Wynik | Wynik | Wynik | Par | Pozycja | |||
Tia Babnik | kobiety | 71 | 71 | 73 | 67 | 282 | - 2 | 34. | [5] |
Zawodnik | Konkurencja | 1/16 | 1/8 | Ćwierćfinał | Półfinał | Repasaże | Finał / 3.miejsce | Źródła | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Pozycja | |||
Adrian Gomboc | -66 kg (m) | Mungandu W 10-00 | Zantaraja W 01-00 | An Ba-ul P 00-10 | NQ | 7. | [6] | ||
Maruša Štangar | -48 kg (k) | Kang Yu-jeong W 10-01 | Pareto P 00-10 | NQ | 9. | [7] | |||
Kaja Kajzer | -57 kg (k) | Sumjaa W 01-00 | Lien Chen-ling W 10-00 | Gjakova P 00-11 | NQ | Nelson-Levy W 10-00 | Klimkait P 00-01 | 5. | [8] |
Tina Trstenjak | -63 kg (k) | Han Hee-ju W 01-00 | Cabaña W 10-00 | Barrios W 10-01 | Centracchio W 10-00 | N/A | Agbegnenou P 000-101 | [9] | |
Anamari Velenšek | +78 kg (k) | Cutro-Kelly W 11-00 | Altheman P 00-10 | NQ | 9. | [10] |
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał A/B | Pozycja | Źródło | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Pozycja | Czas | Pozycja | Czas | Pozycja | Czas | Pozycja | ||||
Anja Osterman | K-1 500 m (k) | 1:49,402 | 1. | N/A | 1:54,235 | 5. | 1:55,051 | 1. Finał C | 17. | [11] | |
Špela Ponomarenko Janić | 1:50,498 | 4. | 1:49,680 | 2. | 1:54,710 | 6. | 1:56,066 | 4. Finał C | 20. | ||
Špela Ponomarenko Janić Anja Osterman | K-2 500 m (k) | 1:48,509 | 4. | 1:46,929 | 1. | DNF |
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Półfinały | Finał | Pozycja | Źródło | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
P 1 | M. | P 2 | M. | Razem | M. | Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | ||||
Peter Kauzer | K-1 (m) | 93,04 | 4. | 105,64 | 23. | 93,04 | 11. | 99,10 | 12. | NQ | 12. | [12] | |
Benjamin Savšek | C-1 (m) | 98,82 | 1. | 105,87 | 12. | 98,82 | 2. | 104,26 | 5. | 98,25 | 1. | ||
Eva Terčelj | K-1 (k) | 115,93 | 15. | 109,11 | 9. | 109,11 | 11. | 162,48 | 24. | NQ | 24. | ||
Alja Kozorog | C-1 (k) | 124,08 | 15. | 113,07 | 7. | 113,07 | 8. | 129,72 | 12. | NQ | 12. |
Zawodnik | Konkurencja | Czas | Pozycja | Źródło |
---|---|---|---|---|
Tadej Pogačar | wyścig ze startu wspólnego (m) | 6:06:33 | [13] | |
Jan Polanc | 6:15:38 | 43. | ||
Jan Tratnik | 6:21:46 | 67. | ||
Primož Roglič | 6:11:46 | 28. | ||
jazda indywidualna na czas (m) | 55:04:19 | |||
Eugenia Bujak | wyścig ze startu wspólnego (k) | 3:55:13 | 19. | [14] |
Zawodnik | Konkurencja | Czas | Pozycja | Źródło |
---|---|---|---|---|
Tanja Žakelj | cross-country (k) | 1:24:38 | 21. | [15] |
|
|
Drużyna | Konkurencja | Faza grupowa | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | Pozycja | Źródło | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | ||||
Słowenia | mężczyźni | Argentyna 118-100 | Japonia 116-81 | Hiszpania 95-87 | 1. | Niemcy 94-70 | Francja 89-90 | Australia 93-107 | 4. | [16][17] |
Konkurencje biegowe
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Półfinał | Finał | Źródło | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | |||
Luka Janežič | 400 m (m) | 45,44 | 5. | 45,36 | 7. | NQ | [18] | |
Maja Mihalinec Zidar | 100 m (k) | 11,54 | 5. | NQ | [19] | |||
200 m (k) | 23,62 | 4. | NQ | [20] | ||||
Anita Horvat | 400 m (k) | 52,34 | 6. | NQ | [21] | |||
Klara Lukan | 5000 m (k) | DNF | N/A | NQ | [22] | |||
Maruša Mišmaš-Zrimšek | 3000 m z przeszkodami (k) | 9:23,36 | 2. | N/A | 9:14,84 | 6. | [23] |
Konkurencje techniczne
Zawodnik | Konkurencja | Kwalifikacje | Finał | Źródło | ||
---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | |||
Kristjan Čeh | rzut dyskiem (m) | 65,45 | 3. | 66,37 | 5. | [24] |
Tina Šutej | skok o tyczce (k) | 4,55 | 1. | 4,50 | 5. | [25] |
Zawodnik | Konkurencja | Runda rankingowa | 1/32 | 1/16 | 1/8 | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | Źródło | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Miejsce | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | |||
Žiga Ravnikar | indywidualnie (m) | 651 | 41. | Nespoli P 0-6 | NQ | 33. | [26][27][28] |
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Półfinał | Finał | Źródło | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | |||
Martin Bau | 400 m dowolnym (m) | 3:52,56 | 24. | N/A | NQ | [29] | ||
800 m dowolnym (m) | 8:04,79 | 32. | N/A | NQ | [30] | |||
Janja Šegel | 100 m dowolnym (k) | 54,73 | 24. | NQ | [31] | |||
200 m dowolnym (k) | 1:58,38 | 17. | NQ | [32] | ||||
Katja Fain | 800 m dowolnym (k) | 8:41,13 | 26. | N/A | NQ | [33] | ||
1500 m dowolnym (k) | 16:35,92 | 30. | N/A | NQ | [34] | |||
400 m zmiennym (k) | 4:44,66 | 15. | N/A | NQ | [35] | |||
Spela Perse | 10 km (k) | N/A | 2:08:33,0 | 24. | [36] |
Zawodnik | Konkurencja | Kwalifikacje | Finał | Źródło | ||
---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Pozycja | Wynik | Pozycja | |||
Živa Dvoršak | karabin pneumatyczny (k) | 627,3 | 11. | NQ | [37] | |
karabin małokalibrowy 3 postawy (k) | 1173-58x | 7. | 406,2 | 7. | [38][39] |
Zawodnik | Konkurencja | 1/8 | Ćwierćfinał | Półfinał | Repesaż | Finał/3.miejsce | Źródło | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | |||
Ivan Trajkovič | +80 kg mężczyzn | Obame W 26-5 | Łarin P 3-16 | NQ | Taufatofua W 22-1 | In Kyo-don P 4-5 | 5. | [40] |
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Runda 1 | Runda 2 | Runda 3 | 1/8 finału | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | Źródło | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | |||
Darko Jorgić | gra pojedyncza (m) | N/A | Robles W 4-3 | Pitchford W 4-2 | Harimoto W 4-3 | Lin Yun-ju P 0-4 | NQ | 5. | [41] | ||
Bojan Tokić | N/A | Pucar W 4-0 | Calderano P 1-4 | NQ | 17. | ||||||
Darko Jorgić Bojan Tokić Deni Kožul | turniej drużynowy (m) | N/A | Korea Południowa P 1-3 | NQ | 9. | [42] |
Zawodnik | Konkurencja | Kwalifikacje | Finał | Pozycja | Źródło | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wyniki | Punkty | Miejsce | Wyniki | Punkty | ||||||||
Wspinaczka na szybkość | Bouldering | Prowadzenie | Wspinaczka na szybkość | Bouldering | Prowadzenie | |||||||
Janja Garnbret | kobiety | 14 | 1 | 4 | 56 | 1. | 5 | 1 | 1 | 5 | [43][44] | |
Mia Krampl | 18 | 14 | 7 | 1764 | 18. | NQ | 18. |
Zawodnik | Konkurencja | Wyścig | Punkty | Finałowa pozycja | Źródło | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | M* | |||||
Tina Mrak Veronika Macarol | 470 | 8 | 6 | 9 | 4 | 7 | 3 | 9 | 2 | 7 | N/A | 14 | 69 | 5. | [45] | ||
Žan Luka Zelko | Laser | 8 | 23 | 29 | 17 | 31 | RET | 20 | 26 | 5 | 19 | N/A | NQ | 178 | 26. | [46] |
M – Wyścig medalowy