Jordania na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020
Jordanię na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020 reprezentowało 14 zawodników : 10 mężczyzn i 4 kobiety. Był to 11 start reprezentacji Jordanii na letnich igrzyskach olimpijskich[2].
Kod MKOl | JOR | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2020 Tokio | ||||||
Chorąży | Julyana Al-Sadeq | |||||
Liczba zawodników | 14 w 15 konkurencjach w 8 dyscyplinach | |||||
|
Zdobyte medale[3]
Medal | Zawodnik | Dyscyplina | Konkurencja | Rezultat | Data |
---|---|---|---|---|---|
Srebro | Saleh Al-Sharabaty | Taekwondo | waga do 80 kg mężczyzn | W finale uległ reprezentantowi ROC Maksimowi Chramcowi | 26 lipca |
Brąz | Abdelrahman Al-Masatfa | Karate | kumite waga do 67 kg mężczyzn | W półfinale uległ reprezentantowi Turcji Eray Şamdan | 5 sierpnia |
Skład kadry
Boks
Zawodnik | Konkurencja | 1/16 | 1/8 | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | Źródło | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Miejsce | |||
Mohammad Al-Wadi | waga piórkowa mężczyzn | Ávila P 0-5 | NQ | 17. | [4] | |||
Obada Al-Kasbeh | waga lekka mężczyzn | Asanau P 0-5 | NQ | 17. | [5] | |||
Zeyad Ishaish | waga półśrednia mężczyzn | Bye | Clair P 2-3 | NQ | 9. | [6] | ||
Odai Al-Hindawi | waga półciężka mężczyzn | Plantić P 2-3 | NQ | 17. | [7] | |||
Hussein Ishaish | waga ciężka mężczyzn | Bye | Castillo W 4-0 | Teixeira P 1-4 | NQ | 5. | [8] |
Jeździectwo
- Skoki przez przeszkody
Zawodnik | Konkurencja | Koń | Kwalifikacje | Finał | Pozycja | Źródło | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kary | Łącznie | Pozycja | Kary | Łącznie | |||||||
Przeszkody | Limit czasu | Przeszkody | Limit czasu | ||||||||
Ibrahim Bisharat | indywidualnie | Blushing | RT | NQ | [9] |
Judo
Zawodnik | Konkurencja | 1/16 | 1/8 | Ćwierćfinał | Półfinał | Repasaże | Finał / 3.miejsce | Źródła | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Pozycja | |||
Younis Eyal Slman | -73 kg (m) | Çiloğlu P 00-10 | NQ | 17. | [10] |
Karate
Zawodnik | Konkurencja | Faza grupowa | Półfinały | Finał | Źródło | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | |||
Abdelrahman Al-Masatfa | do 67 kg mężczyzn | Kalniņš 8:3 | Da Costa 7:4 | Derafshipour 3:0 | Madera 4:1 | 1. | Şamdan 0:2 | NQ | [11][12][13][14][15] |
Lekkoatletyka
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Półfinał | Finał | Źródło | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | |||
Aliya Boshnak | 400 m (k) | DSQ | [16] |
Pływanie
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Półfinał | Finał | Źródło | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | |||
Amro Al-Wir | 100 m klasycznym (m) | 1:02,17 | 41. | NQ | [17] | |||
200 m klasycznym (m) | 2:12,61 | 26. | NQ | [18] | ||||
Talita Baqlah | 50 m dowolnym (k) | 26,49 | 45. | NQ | [19] |
Strzelectwo
Zawodnik | Konkurencja | Kwalifikacje | Finał | Źródło | ||
---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Pozycja | Wynik | Pozycja | |||
Asma Abu Rabee | pistolet pneumatyczny (k) | 559-8x | 44. | NQ | [20] |
Taekwondo
Zawodnik | Konkurencja | 1/8 | Ćwierćfinał | Półfinał | Repesaż | Finał/3.miejsce | Źródło | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | |||
Saleh Al-Sharabaty | -80 kg mężczyzn | Ordemann W 5-4 | Mahboubi W17-15 | Rafalovich W 13-11 | N/A | Chramcow P 9-20 | [21] | |
Julyana Al-Sadeq | -67 kg kobiet | Titoneli P 9-9[a] | NQ | 11. | [22] |
Uwagi
Przypisy
🔥 Top keywords: Wikipedia:Strona głównaSpecjalna:SzukajLiga Mistrzów UEFAFacebookKotyninaYouTubeSzczepan TwardochIzabela BodnarJadwiga StaniszkisWho put Bella in the Wych Elm?Jacek ProtasiewiczPolskaDubajCarlo AncelottiReal MadrytLiga Mistrzów UEFA (2023/2024)Ninja Warrior PolskaIranKatarzyna KotulaFallout (seria)IzraelStanisław DerehajłoAndrij Łunin17 kwietniaKlaudiusz ŠevkovićRobert MazurekBrama (ryba)Zmarli w kwietniu 2024Czarny RomanII wojna światowaPep GuardiolaAdolf HitlerFentanylŁukasz GibałaCzernihówRobert LewandowskiPokolenie ZWarszawaXHamster