Germana Esperanto-Asocio per Meritmedalo honorigas membrojn, kiuj grave antaŭenigis la Esperanto-movadon.
Meritmedalo de GEA |
honorigo |
---|
|
|
De 1959 la distingitoj ricevis "honorbroĉon" (donaco de Felix Epstein, Hamburgo). De 1990 la distingitoj ricevis "medalon Zamenhof".
Jen listo de la honorigitoj
jaro | distingito(j) | urbo |
---|
1959 | Josef Flatz, August Hauber, Hans Koch, Hans Tressel, Hans Wuenschel | München |
1960 | Paul Hübner, Josef Burger, Erwin Preibisch, Josef Kreitz, Wolfgang Schubert | Köln |
1960 | Anna Hirsch, Georg Hirsch | Ansbach |
1960 | Bernd Heselhaus | Krefeld |
1960 | Josef Taubmann | Schriesheim |
1960 | Otto Schutkowski, Anton Messner, Else Hummel, Dr. Erich Hesse, Wilhelm Natale, Maria Lahner, Dr. J. Kreutzer | Frankfurt |
1960 | Josef Nix | Hofheim |
1960 | Otto Pilhofer, Alexander Starke | Nürnberg |
1960 | Georg Reh | Bamberg |
1960 | Waldemar van der Lay | Tailfingen |
1960 | Josef Hoenigsberger | Nürnberg |
1960 | Bernhard Zenker | Hanau |
1961 | Adam Hund | Schriesheim |
1961 | August Strauch | Bad Pyrmont |
1961 | Adolf Sproeck, Wilhelm Wittbrodt | Berlin |
1961 | Josef Hajek | Darmstadt |
1961 | August Weide | Hamburg |
1961 | Teo Jung | Scheveningen, NL |
1962 | Otto Schmidt | Münster |
1962 | Hans Borchert | Bamberg |
1962 | Herta Franck | Berlin |
1962 | Franz Stein, Peter Becker | Mainz |
1962 | Otto Brandt, Heinz Peters | Krefeld |
1962 | Karl Link | Heidelberg |
1963 | Ludwig Goppel | Regensburg |
1963 | Maximilian Murath | Karlsruhe |
1963 | Anna Berger | Köln |
1963 | Dr. Josef Weber | Reinbek |
1964 | Friedrich Dorner | Karlsruhe |
1965 | Leo Jolliet | Wiesbaden |
1965 | Rudolf Haferkorn | Weiden |
1965 | Walter Lippmann | Hamburg |
1965 | Wilhelm Ackermann | Düsseldorf |
1967 | Johannes Grundkötter | Landau |
1971 | Wilhelm Bulla | Recklinghausen |
1971 | Fritz Schottenhammer, Ludwig Gammel | München |
1971 | Hans Schütt | Hamburg |
1974 | Heinrich Harasin | Mainz |
1974 | Hugo Röllinger | Bad Kissingen |
1975 | Alfred Schmidt | Rüsselsheim |
1975 | Bruno Vogelmann | Crailsheim |
1975 | F. Walter Poppeck | Oberkirch |
1977 | Heinrich Nischwitz | Bensheim |
1978 | Elsbeth Bormann, Dr. Werner Bormann | Hamburg |
1981 | Hermann Heiß | Oberkirch |
1985 | Joachim Gießner | Herzberg |
1987 | Elfriede Kruse | Frankfurt |
1987 | Josef Leibl | Bonn |
1990 | Helmut Klünder | Steinfurt |
1990 | Dr. Gerhard Kalckhoff | München |
1990 | Stefan Maul | Augsburg |
1991 | Heinz M. Bleicher | Gerlingen |
1991 | Dr. Erich-Dieter Krause | Leipzig |
1992 | Alois Meiners | Stuttgart |
1993 | Margaret Brandenburg | Telgte |
1994 | Esperanto-Gruppe Aalen | Aalen |
1995 | Hermann Behrmann | Paderborn |